Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[MWC 2010] Windows Phone 7 - uchylony rąbek tajemnicy

Belialek 15 Lut 2010 16:39 2439 8
 • [MWC 2010] Windows Phone 7 - uchylony rąbek tajemnicy

  Od pewnego czasu w sieci można było spotkać plotki dotyczące tajemniczego Windows Phone - spekulacji uważali, iż będzie to produkt dzięki któremu Microsoft rzuci rękawice Google i jego telefonowi Nexus One. Z drugiej strony liczne grono twierdziło że to są tylko nic nie warte plotki, i Microsoft nie wejdzie na rynek urządzeń mobilnych ze swoim sprzętem. Kto miał rację? - w dniu dzisiejszym, Microsoft zaprezentował swój projekt, który naprawdę robi wrażenie...

  O ile nie ma jeszcze żadnych informacji na temat samego urządzenia, o tyle zaprezentowano najważniejsze funkcje nowego systemu operacyjnego, który ma zapewnić jak najprostszą obsługą w połączeniu z zaawansowanymi funkcjami.

  System Windows Phone 7 Series stwarza wrażenie, jakby cały system Windows Mobile został całkowicie przebudowany.. Nowy system łączy system Xbox LIVE oraz serwis Zune z telefonem komórkowym. Interfejs użytkownika podzielony został na 6 głównych działów:

  People: ciągle rosnąca popularność serwisów społecznościowych nie mogła przejść niezauważona programistom nowego systemu - z tego miejsca można w błyskawiczny sposób aktualizować swój profil np na Facebooku czy Windows Live.

  Games: Oficjalne wsparcie Xbox LIVE. Doświadczenia mają być praktycznie takie same jak w przypadku konsol (o czym niestety gracze z Polski nie mogli się jeszcze przekonać), można będzie zobaczyć wszystkie detale na temat gier, postępów w grze, avatarów etc. kont - również tych założonych na konsoli. Oprócz tego znajdą się tutaj zakupione przez użytkownika gry, które - co jeszcze nie jest oficjalnie potwierdzone - będą posiadały tryb gry wieloosobowej za pośrednictwem Xbox LIVE.

  Pictures: Łatwa wymiana plików graficznych na linii komórka-serwis społecznościowy/PC/drugi telefon.

  Music & Video: miejsce które łączy materiały z PC z treściami audio/video serwisu Zune, radia internetowe oraz wbudowane radio FM.

  Marketplace: Szybkie linki do kupna zaufanego oprogramowania czy też gier.

  Office: Znajdzie się tutaj dostarczony wraz z systemem pakiet MS Office, OneNote oraz SharePoint Workspace, które zamienią telefon w mobilne biuro.

  Pomimo tych wszystkich usług i aplikacji, Windows Phone 7 Series ciągle potrzebuje partnerów strategicznych z całej branży mobilnej takich jak operatorzy GSM czy producenci podzespołów w celu utrzymania produktu na wysokim poziomie. Do chwili obecnej współpracę przy tworzeniu Windows Phone 7 potwierdzili operatorzy sieci Mobile Operators AT&T, Deutsche Telekom AG, Orange, SFR, Sprint, Telecom Italia, Telefónica, Telstra, T-Mobile USA, Verizon Wireless oraz Vodafone - ze strony sprzętowej natomiast Microsoft może liczyć na Dell, Garmin-Asus, HTC Corp., HP, LG, Samsung, Sony Ericsson, Toshiba i Qualcomm Inc.

  Planowany debiut na rynku ma mieć miejsce jeszcze w tym roku.

  Źródło: Link

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  Belialek
  Poziom 22  
  Offline 
  Belialek napisał 824 postów o ocenie 52, pomógł 14 razy. Mieszka w mieście Wrocław. Jest z nami od 2004 roku.
 • PCBway
 • #2
  lukas1121
  Poziom 18  
  M$ zawsze znajdzie sposób na dorobienie kilku miliardów. Ciekaw jestem kiedy to wydadzą i jak będzie się sprawował
 • #3
  kitor
  Poziom 34  
  A MS oczywiście robił WP7 specjalnie żeby pobic nexusone...

  Po tej prezentacji można powiedzieć jedno: Żegnaj Windows Mobile!
 • PCBway
 • #4
  kriss68
  Poziom 20  
  kitor napisał:
  Po tej prezentacji można powiedzieć jedno: Żegnaj Windows Mobile!

  Nie do końca przecież trwają już prace nad WM7 - wg aktualnie znanych informacji pełny jest wodotrysków no ale cóż teraz to się sprzedaje.
  Co do WP7 to kolejny sposób MS na zrobienie kasy i tyle.
 • #5
  kitor
  Poziom 34  
  Chyba coś źle zinterpretowałeś. Windows Mobile od wersji 6.5 nazywa się Windows Phone, a to 'coś' zaprezentowane to właśnie jest jego następca.
 • #6
  kriss68
  Poziom 20  
  Windows mobile to windows mobile wiem bo mam 6.5 na swoim fonie
 • #7
  Belialek
  Poziom 22  
  kriss68 napisał:
  Windows mobile to windows mobile wiem bo mam 6.5 na swoim fonie


  Nie wiesz, choć masz :) Kolega wyżej napisał to już, ale może trzeba jeszcze raz - Windows Mobile 6.x jest ostatnią wersja systemu Windows Mobile. Nie będzie Windows Mobile 7 itd - od tej pory każda nowa wersja systemu będzie nazywać się Windows Phone.
 • #8
  kriss68
  Poziom 20  
  Kolega napisał, że 6.5 to już windows phone a u mnie jakoś dziwnym trafem wszędzie pisze windows mobile.
 • #9
  kitor
  Poziom 34  
  WM6.5 to Windows Phone, Microsoft zapowiedział to na którejś konferencji, a nawet przemianował wstecz bodaj WM6.1, jeśli nie całą serię 6.x na "Windows Phone".

  Cóż to za cudowny 'fon' kolega posiada?

  Zwracam uwagę że skoro mamy rozmawiać o nazwach, to urządzenie oparte o WM jest w najgorszym wypadku zwane 'smartphone', a poprawnie to PocketPC, jeden z typów urządzeń PDA...