Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

regulator obrotów silnika turbiny DOSPEL DGP kominek

15 Lut 2010 18:32 7603 2
  • Poziom 10  
    Witam, proszę o pomoc - umiem przykręcić gniazdko i podłączyć zasilanie do lampy, ale obawiam się mojego stanu wiedzy /kiepskiego/ przy podłaczeniu regulatora obrotów RN300 Dospel. Jest to RO regulujący obroty silnika jednofazowego. Schemat jaki podaje producent jest dla mnie mało czytelny a boję się coś źle podlączyć.Dla doświadczonych bedzie to pestka :-) dla mnie nie jest jasne: czy w schemacie silnik mając podłaczenie bezpośrednio z fazy L 230V i potem wychodzi ten sam kabel do zacisku W w regulatorze? Czy wchodzi z zasilania fazy L do silnika a do zacisku w regulatorze podłączam kabel N? Nie rozumiem tego. jest to standardowe połączenie szeregowe, ale nie potrafię - czy ktoś może mi narysowac gdzie jest plus gdzie minus :-)

link do schematu: regulator obrotów silnika turbiny DOSPEL DGP kominek
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 9  
    Do N podłącz przewód niebieski, do L czarny, PE(zielono-żółty) dajesz na obudowę.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 13  
    Witam.L czyli przewód fazowy podłączasz bezpośrednio do silnika do końcówki oznaczonej literką L,a N czyli zero robocze podłączasz do regulatora na końcówkę oznaczoną literką N.Zacisk w regulatorze W łączysz z silnikiem z końcówką oznaczoną literką N.Pe łączysz i do obudowy silnika jak i regulatora.