Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony Kanał Amator 2c - Unitra Diora.

Książe Radziwił 15 Lut 2010 19:21 1180 2
  • #1 15 Lut 2010 19:21
    Książe Radziwił
    Poziom 21  

Lewy kanał działa prawidłowo , w prawym kanale po włożeniu wtyku głośnikowego słychać chwilowe głośne pyk a muzyki nie słychać , słychać dopiero ledwo co jak dam potencjometr głośności na max. Suwakowe potencjometry sprawdzone i prze-psikane Pr Kontaktem ale są na pewno sprawne sprawdzone na omomierzu wszystkie. Styki w wtyku słuchawkowym również sprawdzone , myślę również iż Gml też jest dobry , wszystkie bezpieczniki są od nowości niewymieniane i sprawne.

Żarówki 3 spalone ale to inna bajka no i wersja Amatora 2c to to samo co 2b tylko ma żółte podświetlenie i wskaźnik dostrojenia taki jak w At.

Jaką sekcję sprawdzać na początek przedwzmacniacza czy końcówek mocy ?

0 2
  • #2 15 Lut 2010 20:59
    Artur k.
    Admin grupy audio

Książe Radziwił napisał:
    Jaką sekcję sprawdzać na początek przedwzmacniacza czy końcówek mocy ?

Wedle uznania, stosownie do posiadanej przez siebie wiedzy oraz znajomości schematu blokowego urządzenia.

Przenoszę w bardziej odpowiednie miejsce.

0
  • #3 08 Lip 2017 12:41
    rafik.lomza
    Poziom 2  

Witam. Wiem, że temat stary i w tym przypadku już zapewne nieaktualny, ale postanowiłem napisać coś dla potomnych. Miałem to samo w swoim amatorku. Z zewnętrznego źródła grał ok, ale radio bardzo cicho. Okazało się, że nie kontaktował isostat, konkretnie włącznik magnetofon/gramofon. Zdaje mi się, że przechodzi przez niego sygnał z tunera w pozycji kiedy jest wyciśnięty. Spryskanie kontaktem pomogło. Radyjko śmiga. Pozdrawiam pasjonatów polskiego audio.

0