Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulator ciśnienia paliwa - działanie - Lanos 1.6

15 Lut 2010 19:25 10478 3
 • Poziom 17  
  Witam.

  Jaką rolę pełni przewód podciśnienia dołączony do regulatora ciśnienia paliwa. Na rysunku jest to pozycja nr 5 (książka Bujańskiego).

  http://img153.imageshack.us/img153/8998/img0003e.jpg

  Auto, to Lanos 1.6/16V 1998.
 • Sklep HeluKabel
 • Poziom 33  
  Regulator cisnienia paliwa montowany na końcu zespołu wtryskowego reguluje cisnienie w układzie paliwowym. Składa się z metalowej obudowy, przedzielonej przeponą na dwie komory. Sprężyna dociska przeponę do grzybka zaworu. Jeżeli cisnienie paliwa przekracza ustalona wartosć, zawór otwiera się w celu umożliwienia przepływu do zbiornika nadmiaru paliwa. Przewód elastyczny łączy kolektor dolotowy silnika (wartosć cisnienia w układzie dolotowym) z komorą sprężyny. Gdy cisnienie przekroczy ustalona wartosć, pod wpływem ugięcia przepony zostaje otwarty zawór regulatora, umożliwiajšc przepływ paliwa z powrotem do zbiornika. Dzięki temu zostaje zachowana niezmienna różnica cisnień między cisnieniem bezwzględnym w kolektorze dolotowym a cisnieniem paliwa w obwodzie zasilania. Pozwala to na dawkowanie paliwa w sposób całkowicie niezależny od chwilowego cisnienia bezwzględnego w kolektorze dolotowym
 • Sklep HeluKabel
 • Poziom 17  
  Z tego opisu wnioskuję, że w kolektorze dolotowym panuje różne podciśnienie (w zależności od położenia przepustnicy). Czyli przewód podciśnieniowy ma wpływ przy jakim ciśnieniu zawór ma zrzucić nadwyżkę paliwa?
 • Pomocny post
  Poziom 13  
  Regulator ma trzymać stałą różnicę ciśnienia, jak wyżej napisano. W tym celu musi wiedzieć jakie jest ciśnienie w kolektorze (od 0.4 do 1 bar licząc bezwzględnie). I o tyle może zmieniać ciśnienia na listwie.

  Regulator ciśnienia paliwa - działanie - Lanos 1.6