Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Notbook Aristo na celeronie 2.6

WBF8163 28 Jul 2004 01:18 2993 8
    WBF8163
    Level 12  
    Witam, mam problem z laptopem aristo 2600, jego procesor to Celeron
    2.6 Ghz, ma chipset SIS M650, a problemem jest to że strasznie wolno chodzą na nim gry takie jak NFS Underground czy Project IGI 2, nie wspominając o tym, że Fifa 2003 nie chce się uruchomić. Karta grafiki jak wyczytałem jest 256-io bitowa, jej pamięć jest ustawiona na 64 MB ale na ustawieniach 32 MB działał tak samo. Ta karta grafiki to zintegrowana M650 64 MB AGP 4x ze wspomaganiem MPEG II 256 bit 3D/2D Graphics Accelerator. Rozdzielczość jest na 1024 x 768 i w grze jaką rozdzielczość bym nie ustawił to i tak gra się zacina. Nie wiem czy problemem jest sama karta grafiki ale z jej parametrów wynika, że powinna takie gry jak te wyżej wymienione odpalać bez problemu, czy może wina leży w sterownikach do niej. Może system plików za to odpowiada bo ustawiłem FAT 32, ale to chyba nie ma znaczenia. Proszę o jakieś wskazówki na temat tego co może być przyczyną tego że nie chodzą te gry jak należy
    Pytong
    Level 32  
    Ile masz ramu? nie napisałes ważnej rzeczy
    Tremolo
    Level 43  
    Czy grafika jest ustawiona na 16 bitów czy na 32 bity (ilosć kolorów)? Jaki system?
    Czasami Windows ME ma problemy ze zintegrowanymi SIS'ami (gry praktycznie nie chodzą w porównaniu do 98SE).
    Czy zainstalowałes sterowniki AGP?
    Najnowsze Directx?
    WBF8163
    Level 12  
    Co do RAMu to jest go 256 minus to co zabiera karta grafiki czyli 64 MB, więc zostaje 192 MB, co do systemu to cała rzecz dzieje się na Windowsie XP, nie wiem właśnie gdzie ustawia się bity grafiki i nie wiem jak to sprawdzić. Nie bardzo widziałem też kiedykolwiek sterowniki AGP, notmiast najnowszy DirectX na pewno jest zainstalowany. Proszę w takim razie o pomoc Tremolo w zlokalizowaniu ustawień bitów karty graficznej i jakieś wskazówki jak sprawdzić ten sterownik AGP. Sterowniki jakie są do karty graficznej, jak wyczytałem, są z 05.2003 i może przydałyby się jakieś nowsze
    WBF8163
    Level 12  
    A głębia kolorów jest ustawiona na 32 bity, a myślałem że chodzi o ustawienia samej karty, bo ta jest niby 256-io bitowa
    Tremolo
    Level 43  
    HOME czy PROF.?

zmiana ilosci bitów grafiki... prawy przycisk na pulpicie -> własciwości -> Ustawienia i po lewej na dole powinno byc 256 kolorów 16 bit i 32 bit - więc wybierz 16 bit. To jest dla windowsa, w każdej grze można zrobić podobnie.

Czy masz sterownik AGP wgrany, Underground tnie, jesli AGP jest nie wykryte nawet na radeonach 9800

i nie pisz post pod postem.
    WBF8163
    Level 12  
    Nie bity grafiki to sprawa jasna, mam ustawione na najwyższym, ale interesuje mnie ten sterownik AGP, nigdy wcześniej tego nie instalowałem proszę o szczegółowe wskazówki jak to sprawdzić i ew. jak to się instaluje. Bo instalowałem już wiele kart graficznych i na żadnej nie instalowałem oddzielnie sterownika AGP, ale może to domena notebooków
    Windows jest w wersji professional, natomiast w ustawieniacg gry NFS Underground połowa opcji graficznych jest nieaktywna tzn takie jak cienie, szczegóły otoczenia itd tak jakby nie obsługiwała tego karta
    WBF8163
    Level 12  
    Może ktoś podeśle link do nowszych sterowników zitegrowanej grafiki Sisa albo chociaż podpowie jak instaluje się sam sterownik AGP, bo nigdy tego nie spotkałem
    tzok
    Moderator of Cars
    Wejdź na poniższą stronę (lub pobierz bezpośrednio z lików w nawiasach)
    http://download.sis.com/
    Sterownik AGP:
    Chipset software -> AGP (GART) Driver -> Windows XP
    ( http://driver3.sis.com/agp/agp117e.exe )
    Sterownik karty graficznej:
    IGP Graphics Driver -> SiS650 & SiS740 series -> Windows XP
    ( http://driver3.sis.com/graphic/igp/650740/650_222_win2kxp.zip )

P.S.
    W chipsetach VIA i Intel sterownik AGP wchodzi w skład sterowników chipsetu (czyli odpowiednio VIA Hyperion i Intel INF Update).