Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Atmega16] wyswietlacz samochodowy atmega16 i ds1820

15 Lut 2010 21:14 3456 7
  • Poziom 11  
    witam serdecznie

zakupiłem sobie taki o to moduł uruchomieniowy z procesorem atmega16 i innymi drobnymi szczegolami mniedzy innymi termometr ds1820, zegar czasu rzeczywistego PCF8583 oraz wyswietlacz LCD 2x16 co chciałbym wykorzystac w swoim pierwszym projekcie którym bedzie mały wyswietlacz samochodowy wyswietlajacy temperature i rzeczywisty czas..

http://www.programatory.com.pl/sklep/index.ph...1,modul-uruchomieniowy-avr-atmega-16-wersja-2" target="_blank" rel="nofollow" class="postlink ">http://www.programatory.com.pl/sklep/index.php?p121,modul-uruchomieniowy-avr-atmega-16-wersja-2

jestem bardzo poczatkujacy i z tego typu programowaniem mam poki co malo stycznosci, przeklepalem kilka stronek z podobnymi projektami na atmega wgrywałem pliki hex na moduł podpinałem wedlug schematu cos tam sie niby swiecilo ale to nie bylo to co chciałem obiecałem sobie ze dopoki nie ujrze i nie odpale sobie takiego gotowca na moim module nie rusze dalej bo chce zobaczyc jak to w praktyce bedize wygladac i czy mi sie uda wtedy wezme sie za nauke i poprobuje na podstawie takiej gotowej pracy tworzyc i kompilowac cos własnego przerabiac to do własnych potrzeb..

Jednak zadne gotowce nie pomagaja i nie potrafie ich odpalic wiec jesli moglby mi ktos podrzucic konkretny programik dzialajacy konkretnie pod tym moim modulem i schemat jak co pospinac bede strasznie wdzieczny i sam moge oferowac pomoc w dziedzinach zaawansowanego programowania serwisow i skryptow internetowych..

wiem ze moze chce gotowca od was spotkalem sie z tym takze gdy rozpoczynalem programowanie w PHP i dostawalem zjeby ze sam powinienem uczyc sie programowac jednak ja osobiscie uwazam ze gdy na poczatku odpale jakis gotowiec i zaczne sie nim bawic jakos lepiej mi idzie w przyszlosci nauka na podstawie tego projektu i ogulnie w nauce podstaw..

Takze za wszelka pomoc dziekuje i w razie gdyby ktos potrzebował pomocy w dziedzinie PHP, MySQL, JS, AJAX, xHTML, CSS pisac:

gg: 5678353

jest to jedyny sposob w jaki moge sie odwdzieczyc, podziwiam wasze prace i sam chce sie troszke podszkolic w innym swiecie programistycznym ;)

Proszę poprawić treść wiadomości - regulamin p.15
    [zumek]
  • Poziom 19  
    Jeśli naprawdę chcesz się trochę pobawić w te klocki to zacznij się szkolić - tak jak to napisałeś. Każdy idzie małymi krokami do przodu, cały czas ucząc się nowych rzeczy. Jak chcesz zrobić sobie takie urządzenie to na początek poszukaj sprawdzonej obsługi LCD. W zależności od używanego języka na pewno coś znajdziesz. Gdyby były kłopoty z uruchomieniem to zamieść schemat oraz kod i opisz problemy. Na pewno uzyskasz konkretną pomoc w rozwiązaniu problemów. Jak to Ci ruszy to możesz myśleć o czujniku temp itp. Gwarantuję Ci że wtedy będziesz miał satysfakcję i na pewno pojęcie o tym co robisz a o to chyba też chodzi.
  • Poziom 11  
    no ok a wiec wgrywam

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic276927.html

do portów B 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, podłaczam wyswietlacz led abcdefg
    do poru D 1 diode led (ds1820 tak pisze na płytce a na nim DS18b20 nie wiem czy to jakas roznica)
    do portu D 2,3,4,5 poszczególne sygnały z wyswietlacza led czyli 1,2,3,4
    do portu D 6 termometr DQ

i poodpaleniu wyswietlacza siweci mi sie dioda led i wszystkie segmenty wyswietlacza led, co robie zle czy cos mam jeszcze gdzies podłaczyc czy do portu b7 tez cio musze podpiac, podłaczam pord d1 i d6 na odwrot tak jak pisze na forum ze moze byc zle i nie dziala jak podlacze tak jak na schemacie tez nic? czy wybralem odpowiedni projekt pasujacy do mojego modelu startowego? czy on powinien dizalac i ja zle cos robie czy poprostu nie pasuje
  • Poziom 26  
    Próbujesz wgrać kod na AT90S2313 do ATmegi16? Te dwa procesory mają zupełnie inne rejestry więc trzeba odpowiednio przerobić kod dla ATmegi. Oczywiście pisząc w bascomie nie było by tylu problemów z przerobieniem, DS1820 i DS18B20 też są w pewnym stopniu różne od siebie więc nie będzie dobrze wyświetlany wynik.
  • Poziom 11  
    no tak myslalem ze cos glupiego odwale a wiec moglibyscie podrzucic mi cos na atmege 16?
  • Poziom 14  
    A co potrzeba ?
    Zakup dobra knigę i sa w niej przykłady "uniwersalne"
  • Poziom 11  
    no spoko w takim razie mozecie mi cos polecici konkretnie zeby stosowac przyklady na tym procku?