Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

subwoofer 100w trzaski, membrana wychyla się wolniej.

15 Lut 2010 21:25 1215 6
  • Poziom 10  
    Cześć, niedawno kupiłem subwoofer 100w, posiada on 2 głośniki. Jako iż nie mam innego wzmacniacza podpiąłem go pod tosce 303. Dzisiaj słuchając muzyki zauważyłem że przy większej głośności gra dobrze po czym jest taki trzask i zaczyna słabiej grać, później znowu trzask i jest dobrze. Gdy gorzej gra, membrana wychyla sie bardziej lecz wolniej. Niskie tony mam odkręcone maksymalnie a wysokie ściszone do końca. Dodam jeszcze że poprzedni właściciel wymieniał kopułki i mówił, że przy wiekszej mocy słychać trzeszczenie i że to nie wina głośnika tylko uszczelnienia. Powiedzcie co może być przyczyną.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 10  
    czy napewno za słaby jeśli tak to jaki zastosować, może jakieś propozycje

• Poziom 43  
    Skoro autor napisał że poprzedni właściciel wymieniał kopułki-chodzi pewnie o cewki zrobił to prawdopodobnie niewłaściwie i "wyskakują" przy zbyt dużym poziomie sygnału-radziłbym pomyśleć nad wymianą głośników
  • Poziom 9  
    Hm kolego mało informacji prześlij jakieś foto tego "subwoofera"
  • Poziom 16  
    sosarek napisał:
    Skoro autor napisał że poprzedni właściciel wymieniał kopułki-chodzi pewnie o cewki zrobił to prawdopodobnie niewłaściwie i "wyskakują" przy zbyt dużym poziomie sygnału-radziłbym pomyśleć nad wymianą głośników

Tylko, że wzmacniacz nie jest w stanie podać zbyt dużej mocy bo jest za słaby. Jedynie to może przesterować się jeśli odkręci się zbyt głośność.
  • Poziom 9  
    Skoro kolega pisze, że przy większej głośności słychać "trzaski" to nie koniecznie wina leży po stronie wzmacniacza. Nie wiadomo co to za głośniki posiada kolega ani nic a dawanie rad w ciemno na pewno nie rozwiąże żadnego problemu można jedynie gdybać....

zaczyna słabiej grać, później znowu trzask i jest dobrze??? nic to nie mówi