Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ramka elektroniczna, e-FRAME

off 17 Lut 2010 15:48 16821 38
  • #31 17 Lut 2010 15:48
    Vein
    Poziom 22  

Witam,

Moim zdaniem i tak lepszym rozwiązaniem jest jakiś mały linux z prostym GUI (u mnie debian zajmował 23mb w RAM), wrzucasz na CF z EXT 3 i masz spokój, a programowanie w c++ też można spokojnie uskuteczniać.

• #32 18 Lut 2010 11:25
    mxseba
    Poziom 11  

Można by z niego zrobić klon iPada o których ostatnio głośno. Lekkie wydanie linuxa z przeglądarką i dotykowy ekran. Całkiem praktyczne do przeglądania internetu.

• #33 18 Lut 2010 14:29
    jezyczekm
    Poziom 9  

pomysł ciekawy, też kiedyś chciałem zrobić taką ramkę z laptopa którego dostałem od gościa po pewnych zabiegach a mianowicie próbie zabudowy komputera w samochodzie. chciał osobno panel a resztę gdzieś pod siedzeniem ale niestety spalił zasilanie na płycie. Ale dzięki temu ma dobrego laptopa po niewielkich naprawach za free ;)

Ja bym dodał jeszcze wifi do łączenia się z routerem żeby można było słuchać radia internetowego lub przeglądać strony, oczywiście pilot tak jak ktoś już wspomniał wyżej.

ramka bardzo ładnie wykonana.
    Pozdrawiam

• #34 19 Lut 2010 17:52
    Urgon
    Poziom 36  

AVE...

mxseba napisał:
    Można by z niego zrobić klon iPada o których ostatnio głośno. Lekkie wydanie linuxa z przeglądarką i dotykowy ekran. Całkiem praktyczne do przeglądania internetu.

Ciekawe, ile by kosztowało dorobienie opcji dotykowej do ekranu. Kiedyś widziałem ramki na zwykłe monitory po 1000 złotych...

Można by dodać klawisze dookoła ramki. Albo(jak pisałem wcześniej) klawiaturę rozkładaną i trackball. Użycie całego notebooka pod kontrolą Win XP do pokazywania slajdów to troszkę mało sensowne. Przecież może pełnić dodatkowo i inne funkcje. Jeśli jest port równoległy, to można dodać głośniki i DiscoLitez - ten komp może bez problemów odtwarzać muzykę pod kontrolą starszej wersji WinAmpa. Do portu szeregowego można podłączyć konwerter do 1-Wire, SPI lub I2C i czujniki temperatury czy inne. Nawet sterowane cyfrowo przełączniki. Ta ramka może być rozbudowana, i moim skromnym zdaniem powinna być...

• #35 20 Lut 2010 15:10
    janusz182
    Poziom 14  

Przeczytałem wszystkie uwagi na temat tej ramki i doszukuje się kolejnych zastosowań.

Mój pomysł brzmi - dokupienie nakładki rezystancyjnej, która sprawi, iż ekran stanie się dotykowy, następnie podpięcie pod RS (bo na pewno na pokładzie znajdzie się, gdyż jest to stary laptop) jakiegoś modułu, który załączałby oświetlenie w domu, napisanie softu do tego urządzonka i na komputerze, i mamy świetny panel do sterowania oświetleniem.
    Normalnie zmieniają nam się obrazki, a w tle program może czekać, na dane z pilota do załączenia jakiegoś oświetlenia, czy do podejścia użytkownika i sterowania oświetleniem.

Niestety słyszałem tylko, że takie nakładki rezystancyjne są dostępne, i wpinane pod USB, ale jeszcze nigdy nie spotkałem się z konkretną ofertą i ceną takiego urządzenia, jak ktoś ma informacje na ten temat, to proszę napisać

Według mnie, ta ramka to dopiero początek, szkoda, że nie mam starego lapsuna, żeby zrobić z niego właśnie coś takiego.

aaa, kiedyś, pracując w firmie, która zajmowała się instalacjami inteligentnymi, bardzo często tworzyliśmy dla użytkowników schematy temperaturowe, dla potrzeb oszczedności. Zaaplikowanie takiego programu i sterowanie np oświetleniem, albo ogrzewaniem w domu z takiej ramki i programu w niej zaszytego, możnaby zniwelować jej jakby nie patrzeć dość spory pobór energii.

Pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

hmm, a jakiś linux działający na pendrivie??
    jak sądzicie, zdałby egzamin??

• #36 20 Lut 2010 15:48
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #38 11 Mar 2010 23:25
    WALKER_RK
    Poziom 1  

Super pomysł! Gratulacje.
    Jeszcze dodać odtwarzacz mp3/4 tak jak to napisali koledzy sterowany lotnikiem - to by była bomba!!!
    Można by było pomyśleć o videofonie czy videobramofonie. Myślę o kamerach radiowych z centralką analogową. Kiedyś miałem ochotę podłubać przy starym laptopie i pobawić się kamerkami, tle że zabrakło mi weny a teraz i czasu. Może ktoś ma takiego pomysła jak by się przy tym nie narobić.

A to by była extra bombocha !!! ...

• #39 07 Maj 2010 18:42
    kleszcz10
    Poziom 11  

Cytat:
    * Systemem jest faktycznie WindowsXp, który został okrojony do około 135 MB, usunięto prawie wszystkie usługi, oraz kilka zmian rejestrowych.
    Program uruchamia się jako shell. wiec zaraz po uruchomieniu wyskakuje kursor myszki który znika po chwili i pojawia się zdjęcie. Nie ma
    żadnych pasków zadań ani znaczków windows. na początku ładuje się system z własnym botsplash-em. Całość uruchamia się około 20 sekund. nie mierzyłem dokładnie

Mógłbyś napisać coś bliżej o modyfikacji systemu. Chodzi mi dokładnie o to jak uzyskać tak szybki start systemu. Pracuję nad podobnym projektem i mój komp uruchamia się ok. 1 min.