Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alcatel 4200D i prefiks

Wawrzo. 28 Lip 2004 08:55 2603 7
  • #1 28 Lip 2004 08:55
    Wawrzo.
    Specjalista Automatyk

Witam
    Czy ktoś z szanownych grupowiczów może mi podpowiedzieć czy centralkę 4200D można skonfigurować tak aby wszystkie rozmowy wychodzce międzymiastowe, międzynarodowe i kom. były automatycznie poprzedzane prefiksem? Jeśli tak to czy centralka może pracować wtedy w trybie zwykłym czy musi w zastrzeżonym. Przepraszam jeśli to proste pytania ale od tygodnia mam soft do tej centralki i jeszcze nie przeczytałem dokładnie dokumentacji a informacja potrzebna mi jak najszybciej.

0 7
  • #2 28 Lip 2004 10:56
    Tokaj
    Poziom 11  

Witam!

Oczywiście można to zrobić, niezależnie od tego w jakim trybie centralka jest! (można ustawić oczywiście że w trybie normalnym ruch wychodzący jest inaczej kierowany niż w trybie zastrzeżonym, czy np wybranych godzinach)

Aby skonfigurować ten ruch musisz ustawić ARS.
    Aby włączyć ARS musisz skierować w planie numeracji wewnętrznej (gł. grupę lini miejskich) "0" lub "9" (zależnie czym wychodzisz na miasto) tzn ustawić bazę na ARS (NMT - zostaw)
    następnie:

Numeracja > Wybór drogi ARS...
    a tam stworzyć odpowiednio tabelę ARS... i tak:

1 linijka
    internet (jeżeli korzystasz z internetu)
    sieć: > publ
    prefiks: > 020
    zakres: > puste
    zastąp: > 020
    lista gr. miejskich: > tutaj wskazujesz listę grup LM (pod zakładką >tabela ARS)

2 linijka
    infolinia
    prefiks: > 020
    zastąp: > 020
    lista gr. miejskich: > tutaj wskazujesz listę grup LM (pod zakładką >tabela ARS)

3 linijka
    na międzynarodowe
    prefiks: > 00
    zastąp: > 010xx i tu też zależy od opertaora co po prefiksie musisz wysłać...

4 linijka
    a na komórki i międzymiastowe:
    prefiks: > 0
    zastąp: > 010xx i tu też zależy od opertaora co po prefiksie musisz wysłać...

5 linijak
    pozostałe nr ... np lokalne
    prefiks: > puste
    zastąp: > puste
    ista gr. miejskich: > tutaj wskazujesz listę grup LM (pod zakładką >tabela ARS) podajesz nr ID z tej listy

w Lista grup LM ustawiasz już daną linie miejską (bądź grupę list miejskich) przez którą bedziesz wychodził

generalnie jeżeli nie potrzebujesz dobijać żadnych nr czy PIN'ów, ustawiania godzin... wystarczy tak zrobić jak powyżej , jeżeli potrzebujesz dobijania jakichkolwiek cyfr to już jest "gorsza" rzecz a na pewno dłuższa... jeżeli będziesz potrzebował więcej proponuje kontakt na PW

Pozdrawiam i życzę powodzonka

0
  • #3 28 Lip 2004 11:04
    Tokaj
    Poziom 11  

hej...

mała pomyłka ale ...
    w 2 linijce o infolinii oczywiscie 080 a nie 020 :)
    to tak dla porządku :)

Pzodrawiam

0
  • #4 29 Lip 2004 14:26
    Wawrzo.
    Specjalista Automatyk

Wielkie dzięki, prefiks działa. Mam jeszcze takie pytanko: czy możliwe jest odbieranie poprzez rs232 używając jakiegoś terminala informacji kto i gdzie wykonuje połączenia nie posiadając CTI? np poprzez V24 do którego podłączam się żeby zaprogramować centralę. (4200D)
    MMC podaje zainstalowane moduły:
    BBZ16
    EBR16
    ITB
    ATB
    SMB

0
  • #5 29 Lip 2004 22:08
    Bonmis
    Poziom 21  

W tej centrali tylko przystawka 4093(ma port V24 i CTI).

Bonmis

0
  • #6 05 Sie 2004 13:33
    Wawrzo.
    Specjalista Automatyk

Wtam
    Mam jeszcze takie pytanko: Czy da się na centralce 4200D tak przestawić taryfikację aby naliczała koszt wg czasu połączenia a nie wg impulsów??
    Np.
    1: wszystkie rozmowy wychodzące na numer 06.... kosztują 0,0018/s połączenia
    2: wszystkie rozmowy wychodzące na numer 0049.... kosztują 0,0015/s połączenia

0
  • #7 05 Sie 2004 15:45
    Wawrzo.
    Specjalista Automatyk

W sprawie CTI. Czy ktoś ma może schemat kabelka CTI->RS232 . I czy można podłączyć komputer do portu CTI w teminalu Reflex 4035 (mam dodatkowe wyjście w 4035 tylko nie wiem czy działa)
    Pozdrawiam

0
  • #8 06 Sie 2004 15:13
    Tokaj
    Poziom 11  

Witaj!

1. Kabel do CTI > RS232 to nic innego jak tzw przedłużacz do myszki.
    2. 4035 to aparat systemowy - do niego musisz miec przystawkę:
    4093 (V24 + CTI);
    4091 (CTI)
    4094ISW-CTI (S0 + CTI)
    3. A czy działa to najlepiej możesz sprawdzić programem Alcatel
    PIMphony (aplikacja telefonu systemowego na komputerze) poprzez
    CTI
    Przez port V24 możesz wykorzystać do łączenia sie z inną centralką Alcatela z rodziny 4200 (zdalny nadzór), podłączenia taryfikacji (bufora) bądź jako modem...

Co do taryfikacji ...
    Najprostrzym rozwiązaniem (niekoniecznie najtańszym) jest założenie i podłączenie zewnętrznej taryfikacji co umożliwia dokładne rozliczenia i ustawienie stawek rozliczeniowych...

Pozdrawiam
    Artur

0