Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z obrotami w gramofonie GS 461

28 Lip 2004 09:19 2522 7
  • Poziom 14  
    W moim gramofonie coś jest nie tak z obrotami. Po uruchomieniu wszystko jest ok, ale po jakiejś minucie obroty zaczynają zwalniać, zarówno na 33 jak i 45. Regulacja obrotów działa prawidłowo - płynnie regulują się potencjometrem, ale są za małe nawet przy ustawieniu na (+). Jeszcze kilka dni temu trzymał obroty. Żarówka od impulsatora obrotów świeci, od zatrzymywania talerza również. Mechanika jest naoliwiona, pasek jeszcze jako taki. Wygląda na to, że to coś w elektronice ale za bardzo nie wiem co. Proszę o pomoc bo na elektrodzie nie mogę zanaleźć odpowiedzi.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 36  
    W elektronice raczej wątpliwe ,prędzej silnik ma skorodowany komutator.Szukaj motora.
  • Specjalista AGD
    to nie tv że podstawowa naprawa to wymiana elek w zasilaczu najpierw podmień silnik tam orginał chodzi prm33-1,9 ale można założyć prm 33-1,7 czy nawet 33-1,5 też powinien działać trzeba tylko trzeba poten wiregulować na regulacji zgrubnej a jak najpierw podmienisz elka i coś zrobisz nie tak to poten będziesz musiał szukać dodatkowych uszkodzeń tak że zacznij od silnika bo to 95% uszkodzeń
  • Poziom 14  
    Problem w tym, że nie mam w pobliżu gdzie taki silnik dostać. Na Wolumen na razie nie mam możliwości się wybrać chociaż mieszkam tylko 60 kilo od Wa-wy. Może spróbować rozebrać silnik, naoliwić łożyska i przeszlifować komutator papierem 1000 i odtłuścić denaturatem. Powinien wtedy lżej chodzić i będzie lepszy styk ze szczotkami. Jak myślicie? Z kolei ostatnio jak gramofon włączyłem trochę dłużej trzymał obroty - może to rzeczywiście któryś elektrolit, tylko który?
  • Poziom 10  
    Witam.
    Ja równiez jestem posiadaczem GS 461,i niedawno pojawil sie taki problem z obrotami,iż aby uzyskac dobra predkosc dla 33 i 45, pitch musi byc ustawiony na -2. Predzej zawsze był na 0 i niebyło z zadnych problemów z predkościa. Co może byc tego przyczyną??? Pozdrawiam.