Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odrzucona reklamacja pamięci ram

TomOzga 16 Lut 2010 07:23 1389 7
  • #1 16 Lut 2010 07:23
    TomOzga
    Poziom 9  

Witam !
    Mam pytanie .
    Spaliła mi się pamięć ram, oddałem do reklamacji i reklamację odrzucono gdyż pamięć spaliła się w miejscu gdzie była naklejka.
    Jak to załatwić?

0 7
  • #2 16 Lut 2010 07:50
    Matuzalem

Poziom 43  

Się spaliła zapewne z jakiejś przyczyny, której ujawnienie mogłoby - to tylko możliwość - Cię pogrążyć dokumentnie.
    Teoretycznie możesz próbować rozmawiać z Federacją Konsumentów, ale czy to efekt przyniesie....?
    Inna sprawa, że z Twego opisu trudno wyczytać czy chodzi o naklejkę umożliwiającą ustalenie dystrybutora (i sprzedawca nie jest przekonany co do tego, że moduł był u niego kupiony), czy o jakąś typu "warranty void".
    W pierwszym wypadku można próbować skontaktować się z przedstawicielem producenta, w drugim czort wie co zrobić.

0
  • #3 16 Lut 2010 07:52
    edziu
    Poziom 29  

Daj zdjęcia tej pamięci.

0
  • #4 16 Lut 2010 07:53
    TomOzga
    Poziom 9  

Napisali mi tylko że z powodu braku naklejki nie uwzględnią reklamacji
    Reszta pamięci była cała styki nie popalone po prostu spaliły się scalaki

Dodano po 54 [sekundy]:

Zdjęcia nie mam bo dopiero po ponad miesiącu mi odpisali

0
  • #5 16 Lut 2010 20:39
    falcong700
    Poziom 10  

jesli odpisali ci po ponad miesiacu to cie moga cmoknac. jesli nie odezwali sie w ciagu 14 dni to automatycznie uznali twoja reklamacje jako zasadna. poczytaj sobie dokładnie o prawie handlowym i sobie pamiec wymienisz . a na przyszłośc nie krec jej tak mocno

0
  • #6 16 Lut 2010 22:06
    edziu
    Poziom 29  

falcong700 napisał:
    jesli odpisali ci po ponad miesiacu to cie moga cmoknac. jesli nie odezwali sie w ciagu 14 dni to automatycznie uznali twoja reklamacje jako zasadna. poczytaj sobie dokładnie o prawie handlowym i sobie pamiec wymienisz . a na przyszłośc nie krec jej tak mocno

Tu się mogę nie zgodzić wszystko zależy o warunków gwarancji... i co jest napisane w dokumencie przyjęcia, jeśli były przyjęte warunkowo nie czytelny numer seryjny to mają prawo odrzucić gwarancje.

0
  • #7 16 Lut 2010 22:10
    falcong700
    Poziom 10  

możliwe tyle ze w ciagu 14 dni trzeba udzielić odpowiedzi, jesli jej nie udzielili to automatycznie uznali roszczenie. i zadne warunki raczej na to wpływu nie maja. zawsze stosujemy prawo wyższego rzedu. tutaj prawo handlowe a nie warunki gwarancji producenta. nawet jesli przyjmiesz cos warunkowo to w ciagu 14 dni musisz poinformowac interesanta jesli tego zaniechsz automatycznie uznajesz roszczenie. szerzej to na forach prawnych

0
  • #8 16 Lut 2010 22:12
    wlw_wl
    Poziom 38  

Jak się wzięła i się spaliła sama to nie jej wina tylko pewnie, hipotetycznie rzecz biorąc, *ktoś* chciał z niej wyciągnąć jeszcze tego jednego MHz więcej a że napięcie było za małe to trzeba było podnieść... o, dymi!
    Jak ją kolega usmażył tak, że naklejkę wypaliło, to się dziwić że gwarancji nie uznają.

0