Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW passat, pali się kontrolka ESP ASR po odłączeniu akumulat

garfield_pw 16 Lut 2010 09:42 5750 6
  • #1 16 Lut 2010 09:42
    garfield_pw
    Poziom 9  

Witam forumowiczów,
    chciałbym opisać problem jaki występuje w moim aucie: VW Passat 2001 2,0 benzyna+GAZ
    Parę dni temu miałem problem z alternatorem, pojechałem do zakładu zajmującego się naprawami w tym zakresie okazało się, że skończyły się szczotki, ok sprawa załatwiona, wymienili, kontrolka akumulatora zgasła…Jednak kiedy odpaliłem u nich auto (na benzynie) patrzę, że świeci się kontrolka elektronicznego systemu stabilizacji toru jazdy, będąca również kontrolką od systemu antypoślizgowego ASR (nie pomaga wyłączanie lub załączanie układu ręcznie), ponadto auto pracuje jakby na 3 cylindrach..Po paru minutach kiedy samochód się nagrzeje i przełączy na GAZ problem znika, kontrolka gaśnie, a auto pracuje równo…Czy problem mógł wystąpić w związku z odłączonym przez nich akumulatorem podczas naprawy alternatora ? Co ciekawe mimo że kontrolka się świeci podczas jazdy na benzynie układ działa, podczas poślizgu kontrolka zaczyna migać (?) Sytuacja powtarza się po zgaszeniu auta i odpaleniu go ponownie.
    Teraz nie wiem czy jechać z tym problemem do „gazowników” i niech oni z powrotem wyregulują całość, czy może wystarczyć skasowanie błędów na „zwykłym” komputerze.

Zdaje sobie sprawę, że napisałem dużo, jednak sprawa jest dla mnie dość skomplikowana i nie chciałem czegoś pominąć. Serdeczne dzięki za ewentualne rady.

0 6
  • #2 16 Lut 2010 09:54
    ptaszek1975
    Poziom 30  

Wydaje mi się,że coś spartaczyli goście którzy robili alternator,bo myślę,że przed naprawą nie było tej usterki i mogli zrobić jakieś zwarcie zanim odłączyli akumulator.Ale podpięcie pod komputer nie zaszkodzi.

0
  • #3 16 Lut 2010 10:04
    garfield_pw
    Poziom 9  

Przed naprawą alternatora nie było tej usterki, jedyną była okresowo zapalająca się i gasnąca kontrolka "silniczek". Teraz też się pali. Ale to stary problem, kasowanie na komputerze pomaga tylko na jakiś czas.

0
  • #4 16 Lut 2010 10:06
    carrot
    Moderator Samochody

oglądnij bezpieczniki na akumulatorze, te 3 30A i kostkę z kablami do nich

0
  • #5 16 Lut 2010 10:30
    ptaszek1975
    Poziom 30  

carrot napisał:
    oglądnij bezpieczniki na akumulatorze, te 3 30A i kostkę z kablami do nich

Tu niema.

0
  • #6 17 Lut 2010 09:27
    Pati
    Poziom 27  

A jakie błędy się pojawiają to podstawa!!!!????

0
  • #7 17 Lut 2010 11:11
    garfield_pw
    Poziom 9  

Jutro jestem umówiony z samego rana na komputer..napiszę z jakim efektem.

3