Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba A300-1EH i Vista Home premium NIE z Recovery

BRAVO11 16 Lut 2010 09:53 3186 2
  • #1 16 Lut 2010 09:53
    BRAVO11
    Poziom 16  

Toshiba A300-1EH.
    Laptop Toshiba model A300-1EH z systemem Windows Vista Home Premium
    wersja 64 bit. Oczywiście na dysku partycja z Recovery ale....
    Nie chcę używać systemu przywróconego z Recovery, ponieważ zawiera on wiele zupełnie niepotrzebnych rzeczy, które zaśmiecają system. Odinstalowywanie ich (śmieci) też wydaje mi się niezbyt fortunnym rozwiązaniem ze względu na pozostałości (np rejestr Windows). Chciałbym zainstalować czysty system z zewnętrznego nośnika, skonfigurować go po swojemu tylko, że Windows Vista Home Premium nie przyjmuje numerów seryjnych z CA, dołączonego do laptopa.
    Jak z tego wybrnąć ?
    Pozdrawiam

0 2
  • #3 17 Lut 2010 07:07
    BRAVO11
    Poziom 16  

Dzięki Gepetto za pomoc. Faktycznie może nieudolnie szukałem.
    Wracając do tematu, to konkluzja wydaje się być smutna: aby zainstalować system z zewnętrznego nośnika na konkretnym typie laptopa tak, aby ten przyjął numery z CA przyklejone do laptopa trzeba mieć konkretny system operacyjny dedykowany dla konkretnej marki sprzętu. Oczywiście płytkę z systemem nie sposób znaleźć w prosty sposób i robią się schody.
    Spróbuję zadzwonić jeszcze do Microsoftu, choć dodzwonić się do nich to też nie lada wyzwanie
    Pozdrawiam

Informacja dla wszystkich zainteresowanych i mających ten sam problem:
    ani firma Microsoft ani firma Toshiba NIE PRZEŚLE WAM nośnika systemu (czystego systemu, nie recovery) nawet po okazaniu dowodu wpłaty za sprzęt certyfikatu autentyczności etc. Słowem support pełną gębą. Nie mam pojęcia w czym jest problem ale jest.

0