Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba 2837DT. Za szeroki w H i brak korekcji E/W

16 Lut 2010 12:28 1862 3
  • Poziom 28  
    Telewizor 28 cali.

W TV sprawdzono wszystkie kondensatory w obwodzie odchylania H w okolicy trafopowielacza oraz cewkę od E/W LD02. Oraz wymieniono CD11 3,3µF/100V

Tranzystor mocy od E/W QD01 2SB688 jest dobry, widac po wygrzanym laminacie, iż sie dość nagrzewał podczas pracy. Teraz radiator jest jego zimny. Sprawdzono tez tranzystor QD02 2SC1815 sterujący QD01.
    Kiedy przywrzemy kolektor QD01 do masy, to obraz się mocno zwęża w poziomie.

Co może byc przyczyną? Czyżby to mógłby być uszkodzony TA8859AP?

Niestety schemat do tego TV nie udało mi się zdobyć, bo TV trafia się sporadycznie.
  • Poziom 28  
    Pomogła wymiana TA8859AP. Zamontowano miast niego TA8859CP, bo AP nie ma w sprzedaży.

Problem pozostał jedynie z ustawieniem w trybie serwisowym.
    Posiadam jedynie pilota CT-9573 i nie wiem czy im się da wejść w programowanie w trybie serwisowym. Być może jest jakaś specyficzna kombinacja przycisków.
    Pilotem który ponoć pasuje do tego TV jest IR337, a CT-9573 ma zamiennik IR337. Być może zamiennik jest tylko w jedną stronę.

Jaki jest oryginalny pilot do tego TV? CT-XXXX ???
    Posiadam: CT-9573, CT-9296, CT-9187, CT-9379, RC 467 oraz MAK2002 i URC22B
    Niestety nie mogę wejść w ustawienia parametrów. Udało się jedynie wyświetlić literkę M, która świadczy o wejściu w tryb serwisowy. F + 4 wyświetla jakieś funkcję w trybie serwisowym, ale nie mam możliwości w nic wejść gdyż F+ nutka i F + obraz nie reagują na tego TV powyższymi pilotami.

Toshiba 2837DT. Za szeroki w H i brak korekcji E/W

Procesor w tym TV: CXP85332-103S

Jeszcze nakoniec jeden problem:
    Popodaniu sygnału przez EURO na obrazie pojawiają się przebicia sygnału z głowicy z programu ostanio ogladanego,przebija sie również śnieg gdy wyjmniemy antene.

Kiedy włączone jest tylko AV; a nie podany jest sygnał do EURO; to poświata jest czysta - jednolity prawidłowy czarny obraz.
  • Poziom 28  
    Pilotem CT-9712 udało się wejść w tryb serwisowy i ustawić parametry geometrii obrazu.
    Niestety pilot CT-9712 nie posiada możliwości wejścia w programowanie tego TV. Pozostało zatem do pełnego programowania telewizora używanie dwóch pilotów.
    Telewizor pracuje prawidłowo.
    Do dekodera cyfrowego Polsatu dołożono modulator i już nie ma problemu z przebiciami podczas oglądania przez EURO, gdyż wystarczy włączyć AV na programie z modulatora lub oglądać przez modulator - różnica prawie niezauważalna.

Telewizor pracuje prawidłowo.