Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 x64 - zawiesza się

16 Lut 2010 12:52 8541 8
  • Poziom 9  
    Witam mam problem z zawieszaniem się systemu Win 7, system mam od niespełna 3 tygodni. Na początku wszystko hulało jak należy. Nie pomyślałem przed instalacja systemu o zwiększeniu partycji wiec chciałem to zrobić jak już mi brakowało miejsca. Na początku wszedłem w zarządzanie dyskami i sie okazało ze niestety nie dam rady zwiększyć tej partycji ponieważ druga partycja jest rozszerzona i nie połączy sie z ta na której jest system. Skorzystałem wtedy z PM 8.0 co tez nie dało rady, wtedy zaczął się pojawiać błąd dot. xmnt2002 poszukałem i usunąłem w rejestrze z wpisu BootExecute "xmnt2002" i zostawiłem tylko autocheck autochk, jak i pozbyłem się felernego PM 8.0. myślałem ze dało to rade, lecz niestety dalej system się wiesza przez co ciężko jest mi zrobić cokolwiek pisząc to muszę co jakiś czas zapisywać w notatniku. nie wiem jakie jeszcze informacje powinienem podać, aha mam także drugi system ( win XP ) zainstalowany na tym kompie lecz na innym dysku niż ten na którym mam partycje z systemem win 7 x64. Zaznacze ze nie jest to regularne wieszanie sie systemu potrafi pracować bez zawieszenia się ale jest to wtedy "cud" :)
    Sprzet na jakim to wszystko mam to:

Właściwości procesora
    Typ procesora Intel Pentium III, 2333 MHz
    Nazwa kodowa Katmai, A80525
    Zbiór instrukcji x86, x86-64, MMX, SSE, SSE2, SSE3
    Oryginalna częstotliwość taktowania 2333 MHz
    Pamięć podręczna L1 kodu 32 KB
    Pamięć podręczna L1 danych 32 KB
    Pamięć podręczna L2 2 MB (Built-In, Half-Speed)

Multi CPU
    CPU #0 Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q8200 @ 2.33GHz, 2331 MHz
    CPU #1 Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q8200 @ 2.33GHz, 2331 MHz
    CPU #2 Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q8200 @ 2.33GHz, 2331 MHz
    CPU #3 Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q8200 @ 2.33GHz, 2331 MHz

Informacje fizyczne procesora
    Typ obudowy 242 Contact SEC Cartridge
    Wymiary obudowy 12.82 cm x 6.28 cm x 1.64 cm
    Liczba tranzystorów 9.5 milion(ów)
    Technologia wykonania 5M, 0.25 um, CMOS
    Rozmiar procesora (Die Size) 128 mm2
    Napięcie rdzenia 2.00 V / 2.05 V
    Napięcie We /Wy 3.3 V
    Typowa moc 17 - 23 W (zależna od szybkości procesora)
    Maksymalna moc 25.3 - 34.5 W (zależna od szybkości procesora)

Pamięć fizyczna
    W sumie 4095 MB
    Użytych 1056 MB
    Wolne 3038 MB
    Wykorzystanie 26 %

Właściwości płyty głównej
    Nazwa płyty głównej Asus P5Q SE
    ID płyty głównej 64-0409-000001-00101111-072808-Eaglelake$A0985001_BIOS DATE: 07/28/08 09:49:40 VER: 08.00.14

Właściwości magistrali FSB
    Typ magistrali Intel AGTL+
    Szerokość magistrali 64-bitowy(a)
    Rzeczywista częstotliwość taktowania 333 MHz (QDR)
    Przepustowość 10665 MB/sek
    Efektywna częstotliwość taktowania 1333 MHz

Właściwości magistrali pamięci
    Typ magistrali Dual DDR2 SDRAM
    Szerokość magistrali 128-bitowy(a)
    Rzeczywista częstotliwość taktowania 400 MHz (DDR)
    Przepustowość 12798 MB/sek
    Efektywna częstotliwość taktowania 800 MHz
    DRAM:FSB Ratio 12:10

Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej
    Typ magistrali Intel Direct Media Interface

Informacje fizyczne płyty głównej
    Współczynnik postaci ATX
    Urządzenia zintegrowane z płytą główną Audio, Gigabit LAN
    Rozmiar płyty głównej 190 mm x 300 mm
    Mikroukład płyty głównej P45
    Liczba gniazd rozszerzeń 3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16
    Liczba gniazd procesora 1 LGA775
    Liczba gniazd pamięci 4 DDR2 DIMM
    Dodatkowe własności JumperFree, Stepless Freq Selection, Ultra-ATA/133

Właściwości systemu operacyjnego
    Nazwa systemu operacyjnego Windows 7 Ultimate Professional
    Język systemu operacyjnego Nieznane
    Typ jądra systemu operacyjnego Multiprocessor Free
    Wersja systemu operacyjnego 6.1.7600
    Dodatek service pack systemu operacyjnego -
    Data Instalacji 2010-01-28
    Katalog główny systemu operacyjnego C:\Windows

Pole Wartość
    Właściwości BIOS'u
    Typ BIOS'u AMI
    BIOS Version 0409
    Data BIOS'u systemowego 07/28/08
    Data BIOS'u wideo 02/18/09

Producent BIOS'u
    Nazwa firmy American Megatrends Inc.
    Informacje o produkcie http://www.ami.com/amibios
    Uaktualnienia BIOS'u http://www.esupport.com/biosagent/index.cfm?refererid=40

Jestem kompletnie zielony w takich sprawach.
    Z góry dziekuje z pomoc w rozwiazaniu problemu.

Dołączam jeszcze log z HijackThis oraz z OTL
  • Poziom 9  
    Od kiedy napisałem tego posta ( wyżej ) do zawieszenie systemu nie doszło aż do momentu włączenia µTorrent czy on może być przyczyną zawieszania się systemu ?
    Korzystam też z tej samej wersji (osobna instalacja) na drugim systemie na tym samym sprzęcie, na którym mam problem z tym zawieszaniem się systemu i nie ma żadnych takich efektów użytkowania tego softu.
  • Poziom 38  
    Częstą przyczyną zawieszania komputera przez torrenty jest zbyt duża liczba połączeń przez nie tworzonych. Ogranicz ją do 300-500.
    Druga sprawa, że Twoje manipulacje mogły namieszać w systemie plików i aplikacje intensywnie korzystające z dostępu do dysku zwiększają prawdopodobieństwo natrafienia na problem, a taką aplikacją są klienty torrentowe.
    Zakładam że chkdsk i takie tam sprawy robiłeś?

Przede wszystkim jak masz diagnozować stabilność systemu to musisz wykluczać, a Ty masz w tle pełno pierdół.
    Powyłączaj rzeczy takie jak Daemon Tools, Google Update itp. bo nie wiesz która z tych aplikacji może być przyczyną zawieszek.
    Jak będzie chodzić to włączaj aż przestanie i masz podejrzanego.
  • Poziom 9  
    Tak też zrobię tylko pytanie czy powinienem wyłączyć w autostarcie wszystkie programy z pakietu Adobe ? i mam tam jeden, który nie ma nazwy podanej poniżej wrzucam screen'a, a co do torrentów to nie zapodaje dużej ilości torrentów ( max 3 ) do ściągania i mam ustawione na małą liczbę połączeń na torrent.
    Windows 7 x64 - zawiesza się
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Jeżeli nie używasz intensywnie programów firmy Adobe to spokojnie to powyłączaj, najwyżej dany program będzie się uruchamiał chwilę dłużej. Natomiast jeżeli nie będzie uruchomiona usługa, której potrzebuje to albo sobie ją uruchomi, albo Cię o tym poinformuje.
    Zamiast Adobe Reader'a polecam Tobie znacznie lżejszy i darmowy program Foxit Reader, którego sam używam. Uruchamia się 10x szybciej niż Adobe Reader i chodzi 10x sprawniej. Posiada on pełną funkcjonalność Adobe'a, jeżeli chcesz edytować pdfy to musisz coś tam doinstalować. Po prostu czuć dużą różnicę na plus w użytkowaniu.
  • Poziom 9  
    No akurat korzystam często z innych programów Adobe, ale nie o tym sprawa :), w dalszym ciągu praca komputera wiesza się gdy odpalam torrent'a czy zmiana klienta dała by jakiś efekt ?
    I co to własnie jest za program, który nie ma na tej liście autostart nazwy i ścieżki?
  • Poziom 38  
    Sprawdź ręcznie w rejestrze LocalMachine/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Run i CurrentUser/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Run może tam będzie coś więcej, jeśli nie ma ścieżki to się i tak nie uruchomi, może ten program zwraca pusty klucz po prostu.

Co do torrenta, oczywiście, spróbuj innego klienta, polecam Vuze (dawniej azureus), jest "cięższy" niż uT ale bardzo przyjemnie się go używa.
  • Poziom 9  
    Dobra to wiadomo już co było i już nie jest przyczyna wieszania się systemu, spróbuje tego vuze, a jak dalej tak będzie to po prostu jednak nie będę korzystał z torrentów :) tak wiec można zamknąć ten temat i dzięki za pomoc.
  • Poziom 1  
    Mam podobny problem z zawieszaniem sie systemu... Najlepsze jest to ze gdy wczesniej mialem Xp pro to nie bylo zadnych problemow z grami,a teraz gdy mam win7 ultimate 64x to masakra...Cod 5 wiesza tak ze musze restarata robic, NFS HP traci tekstury w czasie gry, RE 5 wraca do pulpitu i gra jest zamiast na full sreen to w oknie... Sterowniki sa systematycznie aktualizowane za pomoca programu wiec nie powinno byc zadnych problemow,a jednak sa... nie wiem co mam robic,skan na wirusy nic nie wykazuje,sprawdzanie rejestru tez bez bledow,niby jest wszystko ok,ale nie moge w nic grac w spokoju....POMOCY PROSZE... Sprzet mam tez odpowiedni wiec nie jest to wina sprzetu,sprawdzanie temp podzespolow tez wykazuje ze wszystko w normie... pomozcie... :(