Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres do kawy Zelmer -powolne kapanie kawy.

16 Lut 2010 14:19 10528 4
  • Poziom 18  
    Mam reczny ekspres do kawy Zelmer.Po wlozeniu kawy do tej raczki i umiesczeniu jej w ekspresie parzenie kawy jest bardzo powolne ,wlasciwie wyglada to tak ze kawa kapie bardzo powoli z ekspresu.Wczesniej zaparzenie kawy trwalo nie cala minute a teraz musialoby to trwac chyba z 15 minut albo wiecej.Sprawdzalem czy bez tej raczki ekspres dziala poprawnie i dziala w ten sposob ze goraca woda leci dobrze .Sitko i reszta raczki na kawe nie jest zapchane .Co moze byc przyczyna ze tylko kawa tylko kapie z ekspresu?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 14  
    witam

1-uszkodzona pompa wody
    2-zaklejone [zakamienione lub zakawione]sitko to w ekspresie
    3-zaklejony zaworek pod sitkiem w ekspresie
    4-bardzo miałko zmielona kawa
    prawidłowo zaparzona kawa wylewać powinna sie około 20-25s w ilości kawy espresso
    jak nie dasz rady napisz na maila podam numer naprawimy przez telefon
    powodzenia
    pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Witam

Wątek trochę przestarzały ale mam nadzieję że ktoś mi pomoże:) Mam podobny problem w swoim ekspresie (Zelmer 13Z012) jakiś czas stał nieużywany i teraz kawa kapie z niego a nie leci:/ Został odkamieniony, woda leci ładnym strumieniem, jednak po zasypaniu sitka kawą zaczyna się problem. Dodam że zawsze kupuję jeden rodzaj kawy- Illy espresso. Macie pomysły skąd takie problemy?

pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Miałem podobny problem. Po kilkunastu dniach nieużywania kapało z niego jak krew z nosa. Po rozłożeniu ekspresu na części wyjąłem z komory grzewczej 2 (słownie: dwie) łyżeczki piasku - osadu z wody. Oczyściłem wszystko i hula.

Jedyne z czym nie poradziłem sobie to ciągłe kapanie po nagrzaniu urządzenia. Dokręcałem już zaworek przy sitku - pomogło doraźnie, ale problem powrócił. Czy należy ten zaworek wymienić czy są inne sposoby?
    Eskspres DeLonghi
  • Poziom 9  
    Mam podobny problem, też prawdopodobnie z rączką.

Parzę kawę a ekspres wypluwa mi wszystkie fusy do filiżanki.

Ekspres wrócił z serwisu w takim stanie :(

Link

Proszę o pomoc