Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

1.5 DCI Gaśnie.Proszę o radę.

lopcio6 16 Lut 2010 15:18 4000 4
  • #1 16 Lut 2010 15:18
    lopcio6
    Poziom 9  

Witam posiadam 1.5 dci clio 2 z 2003r.Od pewnego czasu gaśnie najczęsciej podczas jazdy ale również podczas postoju.Nie ma znaczenia czy jest zimny silnik czy rozgrzany czy jade 90km\h czy 10km\h czy są wysokie obroty czy niskie.Mogę przejechać 100km bez problemów a czasami nie mogę nawet 100m.Jade bez problemów,żadnego stukania żadnych objawów niepokojących po prostu się wyłącza silnik, wyświetla się na czerwono kontrolka stop i kontrolka ładowania akumulatora jak również kontrolka blokady zapłonu(immobilaizer).Gdy próbuje odpalić przy ponownym przekręceniu kluczyków nie pojawia się kontrolka świec żarowych(ktora normalnie świeci i gaśnie) i nawet nie obróci raz.Gdy odczekam 1min-10min kontrolka świec żarowych przy przekręceniu ponownym kluczyka świeci i gaśnie kontrolka blokady zapłonu gaśnie a samochód odpala na dotyk jak nowy i tak jedziemy sobie do zablokowania kolejnego skrzyżowania.Byłem w serwisie renault nie stwierdzono błędów które występują obecnie lecz błędy które wystąpiły wcześniej jednym z nich jak mi opisał była rozłączona masa od przekaźnika chyba od komputera którą przypiął i podociskał kable od przekaźnika.Niestety nic to mu nie pomogło jak gaśnie tak gaśnie Mechanicy nie wiedzą co to może być na komputerze żadnych błędów i prawdopodobnie jak powiedzieli trzeba będzie pruć instalacie elektryczną i sprawdzać po kolej elektryka.Proszę o pomoc.Gdzie szukać przyczyny.Może ktoś miał już takie kłopoty pozdrawiam

0 4
  • #2 16 Lut 2010 17:06
    Pol-UK
    Poziom 29  

Na początku zrób diagnostykę. Pozdrawiam

0
  • #3 16 Lut 2010 17:19
    lopcio6
    Poziom 9  

Była robiona jak wcześniej już napisałem- w serwisie z dostępnych urządzeń jakie mają nie stwierdzili żadnych błędów(najlepiej jakby samochód staną i już a on można powiedzieć gaśnie i jedzie dalej i lipa błąd na komie nie wyskoczy a z pamięci komputera nic nie są wstanie stwierdzić konkretnego podczas badania nie było problemów tak jak pisałem można przejechać 100km i nic a czasem nie można 100m a nawet 1m) jedynie teraz mogą szukać na zasadzie prób i błędów,grzebać (i oczywiście wymieniać wszytko co im się nie podoba co oznacza wiadomo duże koszty) wiec diagnostyka w serwisie robiona teraz u tzw "Fachowców" też byłem i szkoda gadać może to może to itd.Może ktoś coś wymyśli.pozdrawiam

0
  • #4 28 Lut 2010 23:32
    tommir
    Poziom 2  

w komorze silnika po lewej stronie skrzynka z bezpiecznikami wymień małe przekażniki mogąbyć pośniedziałe

0
  • #5 28 Lut 2010 23:44
    Krzysiek534
    Poziom 16  

Bardziej wygląda na zasilanie przekaźników o których pisze tommir, jeden zasila sterownik, a drugi rozrusznik ( nie chce mi się wierzyć że obydwa jednocześnie świrują). W takim przypadku sterownik nie zapisuje błędu.

1
  Szukaj w 5mln produktów