Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik Perfekt t - niedomagania

synkopa 02 Mar 2010 19:22 12576 35
    J. Kleban
    Poziom 25  
    Staram sie cos wymyslec, jak w powiedzeniu "czasami nie zawadzi jak glupi doradzi".

Jesli jest pewnosc ze sygnal jest ok. i nie ma zimnych lutow,oraz zmienione elementy to pozostaje do sprawdzenia droga zasilania od wejscia triaka w tyl

Dodano po 33 [minuty]:

Jeszcze jedno , czy to ten wentylator (dmuchawa)?

http://www.wielobranzowy.pl/index.php?p1031,d...-12-ar-z-przewodem-0-65-m-i-regulatorem-ciagu
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    synkopa
    Poziom 10  
    Tak, to prawie identyczna dmuchawa, tzn w noweszej aluminiowej obudowie. Ja mam jeszcze w stalowej. Silnik jest ten sam. Dodatkowo mam przysłonę wlotu powietrza. Czytałem na tym forum post pt. Czuła bramka. Jest tak jasno wytłumaczone jak się znieczula triaka. Chyba dam większy rezystor na bramce i zobaczę efekty.
    Przyszło mi jeszcze na myśl, żeby podpiąć się z sondą i krokodylkiem na samym optotriaku, bo do tej pory łapałem się na rezystorze przed opto i plusie diod mostka. Tak było wygodnie. Plus na opto idzie jeszcze przez diodę led na panelu, moze ona szwankuje. Chociaż jak odłączę wtyczkę diód na panel to synchro siada, wiec raczej ta dioda led jest ok.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    J. Kleban
    Poziom 25  
    Wlasnie o to mi chodzilo z tym linkiem do wentylatora.
    Sama przeslona lub jej wplyw na zmiane obciazenie silnika co moze miec wplyw na twoje odczyty z oscyloskopu.
    A dokladniej synchronizacja przeslony z obrotami silnika.
    synkopa
    Poziom 10  
    Sugerujesz drgania słupa powietrza wewnątrz wentylatora i oddziaływanie na zmianę prądu. Ciekawe. Jest jednak jeden szkopuł. Przesłona zawsze jest owarta na full. Używam jedynie max. 30% całkowitej mocy dmuchawy. Tak jest ustawione w sterowniku.
    J. Kleban
    Poziom 25  
    Nie tylko duzy opor, ale tez zbyt duza moc w stosunku do uporow moze robic zaklucenia.
    Innaczej , jesli silnik chodzi bez oporow (za duza moc czy taz obroty) to dziala na elektronike podobnie jak by byl przeciazony.

Dodano po 2 [minuty]:

Synchronizacja przede wszystkim.
    pitojojo
    Poziom 2  
    Elster Perfekt Z. Odświeżam temat. I trochę z innym problemem. Mam taki sam sterownik i od rozpoczęcia tego sezonu zaczął mi warjować. Po rozgrzaniu i kilku godzinach pracy sterownik pokazuje temperaturę o 20stopni mniej niż manualnym termometr wkręcony do pieca. Jest to o tyle problematyczne że jak mam ustawione 60 to w rzeczywistości mam ok 80 sytuacja jest taka sama z czujnikiem płaszcza jak i cwu. Zauważyłem że jak schłodzę sterownik albo zdejmę obudowę z niego to po chwili wskazania wracają do normy. Mam małą palarnie i jest tam dosyć ciepło. Co moze być tego przyczyną?