Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wv sharan 2002 r, gdziw włacznik webasto, jak ustawiać klima

16 Lut 2010 16:18 4834 10
  • Poziom 1  
    mam pytanie jak działa i jak się ustawia lkimatronik dwustrefowy w sharanie oraz jak się załacza w nim webasto
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 41  
    Czego nie wiesz w ustawieniu klimatronica?
  • Poziom 9  
    witam koledzy mam to samo pytanie jak włączyć klimatronika po wyłączeniu ogrzewania dodatkowego , czy samo się załączy?
  • Poziom 12  
    tam jest webasto czy dogrzewacz?

Dodano po 3 [godziny] 24 [minuty]:

Jeżeli jest webasto postojowe to masz zegar sterujący (ebera lub webasto ) lub zegarek nad lusterkiem wstecznym z czterema przyciskami lub włącznik z symbolem grzania. Jeżeli dogrzewacz to włącza się automatycznie gdy temp. zewnętrzna jest poniżej 6 stopni i silnik jest uruchomiony. Można włączyć silnik i gdy temp jest wyższa, można na podszybiu wyciągnąć czujnik temp i wstawić zworę. Piec powinien odpalić.:|

Dodano po 1 [minuty]:

Jaki masz piec?
  • Poziom 9  
    kolego nie mam pijęcia jaki mam piec auto jest z 2007 roku z 115 konnym silnikiem 1.9 tdi pozdrawiam dogrrzewa też kabine nara.
  • Poziom 12  
    wcześniej napisałem

tam jest webasto czy dogrzewacz?

Jeżeli jest webasto postojowe to masz zegar sterujący (ebera lub webasto ) lub zegarek nad lusterkiem wstecznym z czterema przyciskami lub włącznik z symbolem grzania. Jeżeli dogrzewacz to włącza się automatycznie gdy temp. zewnętrzna jest poniżej 6 stopni i silnik jest uruchomiony. Można włączyć silnik i gdy temp jest wyższa, można na podszybiu wyciągnąć czujnik temp i wstawić zworę. Piec powinien odpalić.:|

ustosunkuj się do tego co napisałem wyżej
  • Poziom 9  
    kolego dzięki za wyjaśnienie tematu mam webasto teraz już wiem dogrzewa mi silnik i kabine podczas jazdy pozdrawiam.

Dodano po 6 [minuty]:

kolego powiedz mi jak się załancza klimatronik dwu strefowy czy sam się załancza powyżej 10 stopni pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Nie rozumiem pytania, sprecyzuj.
  • Poziom 9  
    kolego sterowanie klimatronikiem jest na panelu klimy od strony kierowcy a od strony pasażera steruje webastem to jak mam załączyć klime dwu strefową pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Klimatronikiem nie sterujesz webasta tylko temp w aucie. Lewa strona to przód czyli pomijam funkcję auto, przyciski z wentylatorem górny -zwiększanie obrotów wentylatora, dolny zmniejszanie, potem przycisk z czerwonym znaczkiem to cieplej a nibieskie to zimniej. A prawa strona dotyczy tyłu czyli dwa kolejne wentylatory i przyciski z czerwonym i niebieskim znaczkiem. Oczywiście są jeszcze przyciski funkcyjne nawiewu zewnętrznego oraz przyciski sterowania na nogi, szybę i górę. Webastem steruje zegar (4 przyciskowy nad lusterkiem wstecznym lub dodatkowy webasto lub ebera) jeśli masz postojowe ogrzewanie lub sam włącznik. Jeśli masz tylko dogrzewacz to załącza go czujnik na podszybiu pod maską gdy jest mniej niż 6 stopni na dworku.
  • Poziom 9  
    kolego dzięki za informacje powiedz mi jeszcze jak załancza się klimatronik , sam się załączy powyżej 10 stopni celcjusza pozdrawiam i dzięki.