Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C5 Blaupunkt RD4 N1 00 - brak dźwięku

mahcin 16 Lut 2010 18:56 4497 3
  • #1 16 Lut 2010 18:56
    mahcin
    Poziom 27  

witam.
    Mam citroena C5 2006r z radiem Blaupunkt RD4 N1 00
    problem w tym ze w radiu nie ma dźwięku, wszystkie funkcje można poustawiać, ale brak dżwięku, nie widać żadnych uszkodzeń w elektronice, nie siedzę ogólnie w radiach, stąd moje pytanie, czy to wina bardziej będzie w HW? (szukać schematów i próbować zrobić?) czy może SW? (Czytałem że te nowe radyjka są komunikowane CANem za pośrednictwem VIN, a nie kodu pin jak w starszych radiach, a gwarancji nie mam że to radio jest od tego C5 - auto używane - problem był taki jak już kupiłem)

Czy jest ktoś w stanie doradzić czy w SW czy HW szukać przyczyny?

Dodam jeszcze że na innym radiu dźwięk normalnie jest.

Z góry dziękuję

pzdr

0 3
  • #2 17 Lut 2010 21:45
    mister_j
    Poziom 22  

Jeżeli wszystkie funkcje działają prawidłowo, to SW myślę że jest dobry. Instalacja dobra bo sprawdzałeś z innym radiem. Zacznij od końcówki mocy i po kolei do tyłu. Pzdr

0
  • #3 17 Lut 2010 22:28
    mahcin
    Poziom 27  

hej.
    dzięki za zainteresowanie tematem.
    Jest na tyle dziwna sprawa że radio się w ogóle nie włącza, nie reaguje na przycisk, na wyświetlaczu powinno się coś pojawić a tu nic, radio i cd w ogóle nie działa choć CD przyjmuje, ale nic na wyświetlaczu ; znalazłem informacje że może być odłączone programowo od BSI sam nie wiem , jeszcze chyba poszukam jakiś informacji zanim zacznę porządnie grzebać w elektronice.

Znalazłem informacje że jeżeli odłączy się od BSI to radio właśnie grać nie będzie ; ale czy to prawda ; w golfach ponoć by podłączyć tylne głośniki których fabrycznie nie było, trzeba je wpierw programowo aktywować ; nieźle wymyślają teraz z tymi radiami:(

0
  • #4 18 Lut 2010 14:23
    jedrocha
    Poziom 10  

mahcin napisał:
    hej.
    dzięki za zainteresowanie tematem.
    Jest na tyle dziwna sprawa że radio się w ogóle nie włącza, nie reaguje na przycisk, na wyświetlaczu powinno się coś pojawić a tu nic, radio i cd w ogóle nie działa choć CD przyjmuje, ale nic na wyświetlaczu ; znalazłem informacje że może być odłączone programowo od BSI sam nie wiem , jeszcze chyba poszukam jakiś informacji zanim zacznę porządnie grzebać w elektronice.

Znalazłem informacje że jeżeli odłączy się od BSI to radio właśnie grać nie będzie ; ale czy to prawda ; w golfach ponoć by podłączyć tylne głośniki których fabrycznie nie było, trzeba je wpierw programowo aktywować ; nieźle wymyślają teraz z tymi radiami:(

czy to radio było w aucie fabrycznie ?
    w C5 w BSI trzeba dodać/usunąć w zasadzie każdy sprzęt.
    jesli było kiedyś inne radio RD3, RT3, RT4, a teraz jest RD4 to trzeba to zrobić co opisałem.
    Podaj VIN sprawdze co powinno być.
    Może być też tak że było inne RD4, a dzwięu nie ma bo był inny system z/bez JBL
    jesli radio było spięte w systemie JBL to ma softowo "wyjście wzmacniacza" zamiast "wyjście głośniki" i nie będzie nic w głośnikach słychać .

0
  Szukaj w 5mln produktów