Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alpine CDM-7856R

28 Lip 2004 12:44 2677 13
  • Poziom 12  
    Witam.
    Nie wiem co się stało z moim radiem. Wczoraj normalnie słuchałem go sobie w samochodzie. Dzisiaj próbuję go załączyć i NIC.
    Zrobiłem reset, włączam i radio ON. Częstotliwość domyślna 87,5 i szum w głośnikach (to normalne po restarcie). Próbuję znaleźć jakąś stację i niestety, żaden klawisz mi nie działa. Ponowny restart, nic nowego nie wniósł. Ogólnie po każdym resecie zadziała tylko jeden klawisz (dowolny, bo dowolnym klawiszem radio się zawsze włącza) i już nic więcej nie daje się zrobić. Tak jakby się zawieszało całe radio. Próbowałem zajrzeć do wnętrza zdejmowalnego panelu ale nic podejrzanego nie znalazłem. Złącze panel->radio też jest OK.
    Pomóżcie !!!!!!!!!!!!!
    Czy da się to jakoś własnymi siłami naprawić?
    Ma ktoś schemat tego radia?
  • Spec od car audio
    Włączy się dowolnym klawiszem. Uszkodzenie na 90% jest w panelu. A naprawę zacznij od oglądania panela pod lupą.
  • Poziom 12  
    djlj24 napisał:
    Włączy się dowolnym klawiszem. Uszkodzenie na 90% jest w panelu. A naprawę zacznij od oglądania panela pod lupą.

To że radio włącza się dowolnym klawiszem to jest jego normalny objaw. Od nowości tak z nim było. Chodzi mi o to, że załączę go dowolnym klawiszem i nic więcej nie mogę zmienić (żaden z klawiszy nie funkcjonuje). Myślisz, że to może być jakaś przerwana ścieżka?
  • Spec od car audio
    Myślę, że to jeden przywarty switch dla przykładu. To, że załącza się dowolnym klawiszem to wiem, jak masz jakieś zwarcie to naciśnięcie dowolnego klawisza powoduje zaczęcie od nowa skanowania klawiatury zrobionej na matrycy.
  • Poziom 12  
    djlj24 napisał:
    Myślę, że to jeden przywarty switch dla przykładu. To, że załącza się dowolnym klawiszem to wiem, jak masz jakieś zwarcie to naciśnięcie dowolnego klawisza powoduje zaczęcie od nowa skanowania klawiatury zrobionej na matrycy.

Dzięki, spróbuję jutro jak wrócę z pracy.
  • Poziom 12  
    djlj24 napisał:

No więc przemirzyłem wszystkie switche i wszystkie są OK. Panel jest zbudowany na układzie Sanyo LC75883. Niestety nie wiem już co może być nie tak z tym radiem. Poradźcie. Pliz!!!
  • Poziom 12  
    Czy coś się da jeszcze innego sprawdzić i zrobic?
  • Poziom 12  
    Co jest jeszcze dziwne z tym radiem. Jak go zresteuję, to gdyby był zwarty któryś ze switchy po włożeniu samego panela radio powinno by się załączyć samo (zacznie skanować matrycę klawiszy i napotka ten jeden zwarty jeśliby taki był). Załącza się dopiero gdy nacisnę choć jeden klawisz. Czyli switche są ok.
    Ma ktoś może schemat tego radia lub innego podobnego?
    Proszę pomóżcie.
  • Poziom 12  
    Witam.
    W końcu moje radio działa.
    Jak przypuszczałem padł w nim procesor główny. Niestety koszt nowego nie był mały. 200,- :-(
    Ale dla takiego sprzętu warto było.
  • Poziom 12  
    No i masz babo placek.
    To by było zbyt piękne aby było prawdziwe.
    Wszystko chula jak należy z wyjątkiem automatycznego wyszukiwania stacji FM. Ręcznie da się ustawić na znaną częstotliwość i radio odbiera stacje, z tym że tylko te o najmocniejszym sygnale. Przed naprawą (wymianą procesora) "łapało" bardzo dobrze prawie wszystkie słyszalne stacje w mojej okolicy. Przyjrzałem się instalacji antenowej, podłączałem go również do innych i dalej tak samo.
    Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?
  • Poziom 30  
    Kto Ci procesor wymieniał ?? Byćmoże masz niedolutowaną którąś nogę. Swoją drogą jakbym miał w to radio władować 200zł to bym wolał przeznaczyć je na części.
  • Pomocny post
    Spec od car audio
    Hmm a może ktoś podmienił całą płytę główną z innego radia co miał je "na części". Mi się nie chce tak do końca wierzyć, że w ten sposób w Alpine procesor padł. Przecież Alpine to nie badziew w rodzaju Clariona - tu nie oszczędzili na zenerkach.
  • Poziom 12  
    iNTELL napisał:
    Kto Ci procesor wymieniał ?? Byćmoże masz niedolutowaną którąś nogę. Swoją drogą jakbym miał w to radio władować 200zł to bym wolał przeznaczyć je na części.

Kto wymieniał? Autoryzowany serwis Alpine z BB. Myslisz, że to może być któraś z nóżek procka nie dolutowana? Może to powodować taki objaw? Hm. Sprawdzę.

djlj24 napisał:
    Hmm a może ktoś podmienił całą płytę główną z innego radia co miał je "na części". Mi się nie chce tak do końca wierzyć, że w ten sposób w Alpine procesor padł. Przecież Alpine to nie badziew w rodzaju Clariona - tu nie oszczędzili na zenerkach.

Może jednak nie. Płyta na pewno jest tą która była od nowości w tym radiu, miałem ją specjalnie oznaczoną i wiem że to ta sama. Procesor na pewno jest wymieniony, bo wcześniej był z oryginalnym logo /////Alpine a teraz jest oznaczony tylko jakimś kodem, jak mówił serwisant tzw. serwisówka.
  • Poziom 12  
    iNTELL napisał:

Wielkie dzięki iNTELL. To właśnie niedolutowana nóżka (a właściwie dwie niedolutowane nóżki) była powodem w/w usterki. Po poprawce i dostrojeniu głowicy radyjko pracuje jeszcze lepiej niż wtedy kiedy było nowe.
    Pozdrawiam wszystkich.