Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połącznenie dekodera TV i kina domowego

onkel1161 16 Lut 2010 19:50 2675 3
  • Mitronik
  • #2 16 Lut 2010 20:38
    godiii
    Poziom 11  

Hejka !!!
    A więc drogi kolego ja bym zrobił to tak :) :
    Euro-euro tv z dekoderem ( i jak nie chcesz głosu z tv to ścisz na min )
    Dekoder z kinem - najlepsze rozwiązanie to kabel optyczny ( te kwadratowe złącze )toslik-toslik cena ok 15-40 zł wtedy będą działać chyba wszystkie kanały soround.
    lub
    taniej :) ok 5 zł - 2xcinch z jednej strony i 2x cinch z drugiej ( np. biało czerwony ) wtedy będzie stereo i nie wiem czy kino włączy głośniki przestrzenne

i jeśli masz tv lcd i wejście hdmi To kino z tv tym właśnie przewodem koszt ok 10 -30 zł.
    Oczywiście są też i bardzo drobie przewody dla maniaków :D za 100 - 1000 zł hehe

Tak to wygląda mniej więcej :)
    pozdrówki

Dodano po 3 [minuty]:

godiii napisał:
    Hejka !!!
    A więc drogi kolego ja bym zrobił to tak :) :
    Euro-euro tv z dekoderem ( i jak nie chcesz głosu z tv to ścisz na min )
    Dekoder z kinem - najlepsze rozwiązanie to kabel optyczny ( te kwadratowe złącze )toslik-toslik cena ok 15-40 zł wtedy będą działać chyba wszystkie kanały soround.
    lub
    taniej :) ok 5 zł - 2xcinch z jednej strony i 2x cinch z drugiej ( np. biało czerwony ) wtedy będzie stereo i nie wiem czy kino włączy głośniki przestrzenne

i jeśli masz tv lcd i wejście hdmi To kino z tv tym właśnie przewodem koszt ok 10 -30 zł.
    Oczywiście są też i bardzo drobie przewody dla maniaków :D za 100 - 1000 zł hehe

Tak to wygląda mniej więcej :)
    pozdrówki

jeszcze możesz podac model tv to zobaczę co on tam ma :))
    A i oglądasz wszystko z dekodera a nie ze zbiorczej na dachu ?? :)) hehe ( taki mały joke ) chodzi mi o Tvp1 , 2 ... masz to na polsacie tak ?

0
  • Mitronik
  • #3 17 Lut 2010 16:28
    godiii
    Poziom 11  

I jak tam podłączyłeś już ???

0
  • #4 20 Lut 2010 12:12
    agraba
    Poziom 20  

Witam!
    Dekoder Polsatu najlepiej połączyć z kinem domowym za pomocą przewodu optycznego Toslink. Umożliwi to odsłuch za pomocą kina domowego programów nadawanych w Dolby Digital. Telewizor zaś najlepiej podłączyć z kinem domowym za pomocą zwykłego podwójnego przewodu cinch, pamiętając aby połączyć wyjście audio w telewizorze (oznaczone przeważnie jako audio aut) z wejściem audio w kinie domowym (oznaczonym przeważnie audio in lub aux in). Umożliwi to odsłuch przez kino domowe stereofonicznych programów telewizyjnych.
    Jeżeli dekoder Polsatu wyposażony jest w wyjście HDMI może być potrzebne przełączenie w jego ustawieniach sygnału cyfrowego z HDMI na s/pdif. Niestety może wtedy nie być dźwięku w telewizorze
    Pozdrawiam.

0