Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa programatora pralki Polar PDP 885

pustan 16 Lut 2010 20:00 6579 1
  • #1 16 Lut 2010 20:00
    pustan
    Poziom 18  

Witam.
    Naprawa programatora pralki Polar PDP 885
    Jak mówi mój kolega"szła szła i przestała szłać",tak było z pralką jak w temacie.Po przeczytaniu WSZYSTKICH tematów na forum,zebraniu materiałów i opinii,wywnioskowałem że to wina programatora.Na temat rozebrania i złożenia oraz innych danych regulacyjnych serwisowych zero informacji.Wiadomo dlaczego.Postanowiłem się zmierzyć z tym tematem.Rozebrałem,naprawiłem,złożyłem-działa.Dwa dni kombinacji jak to do kupy złożyć.Ponieważ podejście zrobiłem jak przysłowiowy pies do jeża,to udało się to zmontować pomimo kilku rozsypanych segmentów.Wiedziałem tylko że tam są sprężynki oraz drobnica która wymyka się z pod kontroli przy demontażu.Programator działa,dzielę się dokumentacją,a może ktoś ma jakieś doświadczenie.Chodzi konkretnie o wymiary ile ma wystawać ząbek na wyłączniku /przełączniku segmentu programatora.Wypalone styki poprawiłem przez spiłowanie iglakiem,wtedy zmienia się odległość.Inne lekko po doginałem.Może się to objawić jakąś usterką po kolejnym nadpaleniu styków.Robiłem to po raz pierwszy.Może ktoś zrobi kolejny krok aby ułatwić sobie i innym życie w tym coraz bardziej debilnym kraju.

3 1
  • #2 16 Lut 2010 21:00
    skryn
    Admin grupy AGD

Jak pralka szła, a nie doszła, to pewnie wina ufoludków :D
    Z uwagi na wkład pracy Autora, dosyć dobre zdjęcia, wyjątkowo przenoszę do działu Początkujący z "fajką" zamknięty. Proszę o luźne podejście do tematu, gdyż w tych pralkach, jako ostatni bastion pada właśnie programator :D
    Ale lekcja poglądowa się przyda.

To wyjątkowo.
    Pkt 8,1

2