Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha RX-797 jako następca Technics SA-EX100 ?

Jacek28 16 Lut 2010 21:11 1836 3
  • #1 16 Lut 2010 21:11
    Jacek28
    Poziom 19  

Posiadam amplituner Technics SA-EX 100 2x100W, który do tej pory grał z Altusami 140W. Jako, że zawieszenie w Altusach z wiekiem popękało a nie mam czasu na wymianę zakupiłem ZEUSY i chciałbym również kupić mocniejszy wzmacniacz/amplituner.
    Jak łatwo wywnioskować po kolumnach nie jestem audiofilem, ale lubię czasem posłuchać hip-hop/techno z mocnym basem. Najbardziej w obecnym SA-EX100 brakuje mi podbicia LOUDNESS, który zaoferowałby mi większy bas przy małym wzmocnieniu.
    Czy loudness w RX-797 ma duży zakres i ogólnie czy sądzicie, że taka zmiana będzie dobrym posunięciem ? Niepokoi mnie również brak wentylatora przy RX-797, czy nie będzie się zbyt często wyłącza przez to przy większym obciążeniu ?

0 3
  • #2 16 Lut 2010 21:34
    DarekBytom
    Poziom 17  

Witam .
    Posiadam ww. Yamahę RX 797 wraz z kolumnami Tonsil Voyager 350 .
    Amplituner posiada płynną regulację loudnes który działa jak na moje ucho całkiem przyzwoicie ( choć go mam utawionego na "0" ) .
    Wzmacniacz w yamaszce pracuje całkiem przyzwoicie dół jest głęboki i mocny , góra delikatnie wyostrzona ale nie aż tak mocno jak w starszych konstukcjach diory czy radmora.
    Generalnie polecam ten amplituner jak ww. spisuje się wyśmienicie od prawie 2 lat , a za podobną kasę nie kupisz nic również dobrego.
    Osobiście z Technics'em mam złe skojarzenia .

0
  • #3 17 Lut 2010 18:01
    dues
    Poziom 28  

Niech kolega Jacek poczyta wcześniej do jakiego celu została stworzona funkcja loudness.

0
  • #4 17 Lut 2010 18:10
    Jacek28
    Poziom 19  

dues napisał:
    Niech kolega Jacek poczyta wcześniej do jakiego celu została stworzona funkcja loudness.

Nie jestem ekspertem w tym temacie, ale w dotychczasowych sprzętach, które posiadałem tak to właśnie działało jak napisałem.

Yamaha zakupiona. Wrażenia średnie, na pewno nie rozkręca bardziej Zeusów niż Technics, mam wrażenie, że nawet jest ciszej. Jakościowo bez większych różnic.
    Wizualnie gałki regulacyjne różnią się minimalnie odcieniem pomiędzy sobą, szczególnie gałka wyboru źródła dźwięku - myślałem, że Yamaha bardziej dba o szczegóły.

0
  Szukaj w 5mln produktów