Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Shure PG 58 oryginał czy podróbka?

16 Lut 2010 21:27 4732 12
  • Poziom 8  
    Witam.
    Kupiłem na Allegro mikrofon Shure PG 58, używany w cenie 160 zł. Proszę o pomoc w stwierdzeniu, czy jest to oryginalny mikrofon Shure'a, czy jakaś tandetna podróbka. Znalazłem zdjęcie i film porównujący oryginalnego Shura SM 58 z podróbką ale model nieco różni się od PG 58.
    Przedstawiam zdjęcia mikrofonu:

Mógłby mi ktoś wysłać próbkę dzwięku z oryginalnego shure PG 58 bez żadnych wzmacniaczy itp (podpięty bezpośrednio do komputera)?.
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
  • Poziom 20  
    skontaktuj się z POLSOUNDEM dystrybutor Shure na Polskę na pewno pomogą ocenić czy kupiłeś podróbę czy oryginał
  • Poziom 12  
    Oczywiście wiadomo,że wszystko można podrobić,aczkolwiek nie słyszałem,żeby akurat ten model był na topie podróbek,a nawet jeśli to może i dobrze,bo ciężka sprawa stworzyć gorzej brzmiący mikrofon od oryginału PG58:)
  • Poziom 26  
    popieram kolegę wyżej. Jakby podrabiali modele PG to znaczy że świat chyli się ku końcowi
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    pawelmuzyk napisał:
    Oczywiście wiadomo,że wszystko można podrobić,aczkolwiek nie słyszałem,żeby akurat ten model był na topie podróbek,a nawet jeśli to może i dobrze,bo ciężka sprawa stworzyć gorzej brzmiący mikrofon od oryginału PG58:)

W jednym z zeszłorocznych numerów Live SOUND Polska, było o podróbkach PG i SM58 oraz o tym jak je odróżniać. A swoją drogą liczy się, że nawet połowa mikrofonów wokalowych Shure'a jest chińską podróbką.
  • Poziom 8  
    Czyli uważacie, że seria PG jest najgorsza u SHURE'a? Na stronie producenta czytałem że jest to mikrofon do wokalu więc powinien co kolwiek sobą reprezentować. Przed kupnem czytałem również że amatorskie mikrofony to seria C a te już nadają się do trochę sprawniejszego nagrywania. W takim razie jaki mikrofon kupić w cenie do 200zł żeby nadawał się do pół profesionalnego nagrywania?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie uważam, że PG jest najgorsza, stwierdzam jedynie, że trzeba wystrzegać się podróbek, które zalały PL.
  • Poziom 26  
    do 200 zł audio technica mb1k lub mb3k bardzo fajna seria wielokrotnie nagradzana musiałbyś tylko sprawdzić brzmienie którego pasuje ci najbardziej, oficjalnie do vocalu głównego polecają mb1k a do chórków 3k .. ale wiadomo kwstia gustu
  • Poziom 8  
    Na laptopie mam kartę dźwiękowa zintegrowaną Realtek HD i mam problem ten mikrofon nagrywa tak:
    (1 kanał to się chyba nazywa)
    a na zwykłych słuchawkach do skype z mikrofonem nie ma problemu równomiernie na dwa kanały. W ogóle jakoś cicho nagrywa....

EDIT: na komputerze jest ok.

A co do mikrofonu. Jeżeli nagrywam na maksymalnej głośności mikrofonu bez "mic boost" to strasznie cicho nagrywa, strasznie. A jak wezmę mic boost to jakość się pogarsza ale jest troche głośniej.

Znowu na laptopie ustawiam np. na +20db (w skali od 0-30db) to nagrywa cicho a jak na 30db troche głośniej ale znowu jakość słabsza.

Kabel do mikrofonu to: KLOTZ MY206 PROFESSIONAL MICROPHONE CABLE.
  • Poziom 26  
    to nagrywaj na tracku mono bo z tego co widzę w audacity nagrywasz mono a w cooledit stereo
    update: bo mikrofon do skype'a to elektret a pg jest dynamiczny
  • Poziom 12  
    Ja jak zaczynałem granie w kapeli to miałem jakiś mikrofon sekaku za około 100zł, kolega miał wtedy właśnie PG58 i ten mój go zabijał brzmieniem.Większość mikrofonów składanych przez małe chińskie rączki, które się nazywają jednego dnia azusa, drugiego jeszcze inaczej,w zależności od tego dla kogo akurat idzie produkcja niestety wypada korzystniej niż PG w moich oczach i uszach
  • Poziom 36  
    A najgorsze, że te podróbki SM-58 są w niewiele niższych cenach niż oryginały... jak dla mnie w tej chwili naprawdę nie opłaca się kupować tego mikrofonu.
    ryzyko trafienia na podróbkę, nawet w sklepie! jest zbyt duże.