Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas Avio 24 kW problem z temperaturą zasilania c.o.

gerdii 16 Lut 2010 21:27 2815 5
  • #1 16 Lut 2010 21:27
    gerdii
    Poziom 9  

Witam...
    od niedawna monitoruje temperaturę zasilania i powrotu c.o.

Trochę mnie niepokoi sytuacja ze mimo ustawnia pokrętla do krzywej grzewczej czy tempertaury c.o (w zależności z kim rozmawiam to różnie to jest interpretowane) na wartości np.8 czy 7 czy 6 czy 5 temperatura zasilania nie przekracza 35 stopni. Termometry dallas DS1820 przyklejone są do rurek wychodzacych z pieca.

Wydaje mi się, że to niepoprawna sytacja - chciałbym osiagnąć 50 stopni na zasilaniu a wg. wskazań nigdy tego moj piec nie osiąga i pewnie dlatego płacę takie duże rachunki :(....

Czy powyższe problemy kwalifikują się do zgłoszenia do serwisu ?

Piec jest sterowany przez sterownik TYBOX 110/H (on/of) - zatem zgodnie z dokumentacją użytkownika pokrętło jednak służy do nastawiania temperatury c.o. a nie krzywej grzania :-)

Załączam wykres z doby.

Immergas Avio 24 kW problem z temperaturą zasilania c.o.

0 5
  • Pomocny post
    #2 16 Lut 2010 22:06
    Baronik21
    Poziom 16  

Piszesz z Łodzi - jak nie chcesz dzwonić to podjedź do nich - najlepiej na sale szkoleniową, zgłoś się do Witka i pogadaj, algo do biura - wtedy do Staszka i tłumacz w czym rzecz.

0
  • #3 17 Lut 2010 11:28
    gerdii
    Poziom 9  

Właśnie jestem po rozmowie telefonicznej z Panem Witkiem. Symptaczny człowiek i wszystko obszernie wyjaśnia.

Z rozmowy wynika, że piec dopiero po dłuższym czasie np. 10 minut wchodzi na wyższą moc i dopiero wtedy temperatura wody zasilenia wzrasta. Zrobilem eksperyment i rzeczywiście podniosła się do 42 stopni mierzone przeze mnie - na piecu pali się dioda 60 stopni. Grzejniki gorące więc chyba jest ok.

Przyczyną niskiej temperatury wody zasilania może być fakt zastosowania strerownika Tybox H/110. Przez modul PI piec włącza sie i wyłacza np. co 5 minut( takie mam warunki- dom niewygrzany :) ), co nie pozwala mu wejść w maksymalna przypisaną moc. Hmm brzmi logicznie ...co o tym sądzicie ?

0
  • Pomocny post
    #4 17 Lut 2010 12:12
    dominik_ryka
    Poziom 14  

Można ustawić czas przejścia z mocy minimalnej na max wcześniej, np. na 195 sekund. W instrukcji masz opisane jak ten parametr zmienić.

0
  • #5 11 Mar 2010 09:36
    gerdii
    Poziom 9  

Dzięki. Przestawiłem wspomniany parametr ale nie widzę jakiś oszałamiających wyników :). Natomiast wydaje mi się że Panowie z serwisu ustawli mi piec na zbyt dużą moc. Obecnie konsumuje 0,04 m3 na 1 minute, co wydaje mi zyt dużo na nowy domek 170 m2. Wg dokumentacji to odpowiada okolo 20 kW a prosilem zeby ustawili tak z 16 kW.Czy mogę to jakoś sam zmienić.

W dokumentacji znalazłem jeszcze parametry minimalna moc i maksymalna moc podgrzewania. Ustawia się tam parametry Imax w procentach ale czytając dokumentację nie do konca rozumiem sens tych parametrów. Czy byłby ktoś uprzejmy mi to wyjaśnić?

0
  • Pomocny post
    #6 11 Mar 2010 12:23
    mauri_b
    Specjalista - systemy grzewcze

Imax to w procentach prąd podawany na cewkę modulatora zaworu gazowego - czyli mówiąc prościej jeśli modulator otworzy zawór w połowie, powinieneś uzyskać połowę mocy maksymalnej palnika - ale bez pomiaru ciśnienia gazu na dyszach nic nie wyregulujesz.

0