Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus 1.4 zetec odpowietrzanie ukladu chłodzenia

wigol 16 Lut 2010 22:52 7083 2
  • #1 16 Lut 2010 22:52
    wigol
    Poziom 9  

Ford Focus(1.4i zetec) Nie wiem za bardzo czy się brać za wymiane płynu chłodniczego. Znajomy miał problem i układ nie chciał się sam odpowietrzyć i korzystał z jakieś tam pompki do odpowietrzania... Czy wymianę przeprowadzamy w podobny sposób jak w większości aut i czy nie wystarczyło by poczekać aż temperatura znacznie się podniesie powyżej normy (bez przesady) i otworzy się termostat???

Dodano po 34 [minuty]:

jest ktos w temacie??

0 2
  • #2 17 Lut 2010 07:08
    driver19810219
    Poziom 15  

Nie ma problemu. Spuszczasz stary płyn, wlewasz nowy ile wejdzie, odpalasz i czekasz. Ford nie ma odpowietrznika żadnego, sam się odpowietrzy, a jak jest problem i nie ma odpowietrznika, odkręcasz jakiś wąż, który jest najwyżej w układzie chłodzenia i czekasz aż płyn tam się będzie lał. Zakładasz go, odpalasz i będzie dobrze. Ale u ciebie nie będzie problemu, normalnie zmieniaj.

0
  • #3 08 Lip 2011 02:09
    kdian
    Poziom 10  

Moj samochód to focus 1.6 16V 99. Po wymianie pompy nalałem płynu bez odpowietrzania. Wybiło trochę płynu po krótkiej jeździe około 3km. Spuściłem go nalałem jeszcze raz zgodnie z instrukcja. Ale mam wrażenie ze mało go tam weszło. Chociaż dużo więcej niż na początku bez odpowietrzenia. Teraz efekt jest taki że po odcinku 7km wąż do chłodnicy od strony kierowcy jest ciepły, chłodnica jest zimna i wąż od chłodnicy do termostatu zimny. Tez tak macie w swoich focusach? Byłbym wdzięczny za sprawdzenie. Jeśli chodzi o odpowietrzenie to cały proces wyglądał dokładnie jak opisany w TISie Forda.

4