Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW passat po wymianie czujnika temperatury LPG traci moc...

garfield_pw 16 Lut 2010 23:03 1626 4
  • #1 16 Lut 2010 23:03
    garfield_pw
    Poziom 8  

Witam forumowiczów,
    Posiadam VW Passata 2001r (115KM) benzyna+instalacja gazowa BRC. Jakiś czas temu miałem taką sytuację:
    Wyjeżdżałem z garażu podziemnego(na gazie) i zapaliła mi się kontrolka od akumulatora, zgasiłem natychmiast auto, odczekałem kilka minut, zapaliłem i kontrolki już nie było, jednak auto nie chciało się przełączyć z benzyny na gaz (będąc na benzynie, przechodziło w pozycję na pomarańczową kontrolkę, po chwili zaczynało dawać sygnał dźwiękowy będąc cały czas na benzynie)…pojechałem do warsztatu, który zakładał instalację, stwierdzono że „padł” czujnik temperatury lpg koszt 450 czujnik+50 diagnostyka (usłyszałem, że „te instalacje produkowane w latach 2005/2006 tak miały i to i tak cud, że tyle wytrzymało”)…ok. wymieniłem, innego wyboru nie było…jednak po wyjechaniu z warsztatu okazało się, że auto strasznie się muli, przyspiesza normalnie, żeby przy 2 tys. obrotów osłabnąć, później około przy 3 tys. Efekt jest taki, że wyprzedzić ciężarówkę to nie lada wyczyn, a rozpędzić powyżej 130km/h nie wchodzi w grę, traci moc tak jakby go coś „trzymało za hak” Na benzynie problem nie występował. Początkowo myślałem, że to „stary” gaz gdyż około miesiąc mało to mało, ale jeździłem na benzynie, jednak gaz wyjeździłem i dzisiaj zalałem na full „nowego” i niestety problem występuje nadal.

Bardzo proszę o fachową podpowiedź, bo niestety nie udało mi się znaleźć identycznej sytuacji u któregoś z użytkowników na tym forum, a chciałbym chociaż wiedzieć jak z tymi Panami rozmawiać przy ewentualnej reklamacji. Serdecznie dziękuję.

0 4
  • Fibaro
  • #2 16 Lut 2010 23:04
    radzio740
    Poziom 16  

a po wymianie byl regulowany

0
  • Fibaro
  • #3 16 Lut 2010 23:12
    garfield_pw
    Poziom 8  

Według mnie powinna być to rutynowa czynność po jakichkolwiek wymianach, jednak faktycznie nie mogę w 100% powiedzieć co poza wymianą zrobili jeszcze, wiem że auto podpinali pod komputer.

0
  • Fibaro
  • #4 17 Lut 2010 09:36
    radzio740
    Poziom 16  

jedz na ponowna regulacje powinno pomoc

0
  • #5 17 Lut 2010 11:13
    garfield_pw
    Poziom 8  

Jutro rano będę u gazownika, mają podpiąć pod komputer i jeszcze raz wszystko sprawdzić. Opiszę sytuację, zobaczymy co będzie.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo