Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lampa HVL-F36AM - brak działania regulacji zoom

asyriusz 17 Lut 2010 10:38 714 0
  • #1 17 Lut 2010 10:38
    asyriusz
    Poziom 15  

witam
    Mam problem z lampą HVL-36AM a mianowicie z zoom em
    Powinno być tak że w auto zoom zmieniając ogniskową obiektywu powinna się zmieniać ogniskowa palnika naturalnie że skokowo (to jest 24 mm 28 mm 35 mm 50 mm 85 mm)
    Ja mam obiektyw kitowy 18-55 więc mieszczę się w pewnym przedziale tej lampy a u mnie się ciągle świeci samo 24 mm i jak zejdę obiektywem do 18 mm zaczyna mrugać i to by sie zgadzało bo lampa sygnalizuje że zdjęcie może być niedoświetlone w rogach i należy użyć dyfuzor. ok.
    ale jak wskoczę obiektywem na 55 mm to lampa po wciśnięciu spustu migawki do połowy również powinna się przestawić i zapalić lampki 50 mm a tego nie robi. Ciągle świeci się 24 mm. Również jak ręcznie chcę zmienić na inną ogniskowość palnika to i naciskam Przycisk M. zoom to zapalają się lampki M.ZOOM i 24mm. no i oki niby prawidłowo tylko że jak wcisnę kolejny raz M.ZOOM to powinno sie zmienić na większą wartość i kolejne wciśnięcie znowu na większa wartość to jest 24 mm - 28 mm - 35 mm - 50 mm - 85 mm - Auto Zoom i tak w koło. a u mnie wciskając przycisk M.Zoom zapala się M.ZOOM i 24mm i na dalsze wciśnięcia przycisku nie reaguje nie da się nawet przejść spowrotem na auto zoom po prostu nie reaguje. i teraz nie wiem czy robię coś źle czy lampa jest zrypana
    Podczas włączania lampy słychać i widać jak przesuwa się palnik sądzę że to jakieś kalibrowanie czy coś Proszę o jakąś podpowiedź Troszkę sie rozpisałem i może troszkę zamotałem ale chciałem żeby było jasne co i jak czekam ni info pozdrawiam.

Już po problemie.
    Dla ludzi którzy mają lub będą mieć taki problem
    Lampa prawdopodobnie była upuszczona lub uderzona niekoniecznie mocno. i regulacja palnika się zblokowała. podczas włączania lampy system lampy kalibruje zwierciadła palnika czyli zoom i w momencie kiedy napotka na opór wyłącza opcję zoom aby nie spalić silniczka zoomu i dlatego nie reagował na żadną zmianę. Wystarczy rozebrać lampę i podczas kalibracji zobaczyć w którym miejscu się zacina i ponownie włączając podczas kalibracji pomóc silniczkowi i po problemie. Czasami może pomóc również puknięcie w korpus lampy podczas kalibracji. Pozdrawiam i powodzenia

0 0