Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alan 121 brak RX natomiast TX jest

17 Feb 2010 13:41 3176 15
  • Level 19  
    Witam kolegów.
    Trafiło do mnie radyjko ALAN 121.
    Radio normalnie nadaje ale nie odbiera, słychać tylko szum.
    Co proponujecie na początek?
  • Level 20  
    Podłączyć pod generator sygnałowy , dać na wejście radia dosyć duży poziom sygnału i zaobserwować co się dzieje.
  • Level 19  
    Nie bardzo rozumiem co mam zrobić, bo pierwszy raz trafiło do mnie radyjko z brakiem odbioru.
    Gdy w pobliżu nadaję z innego radyjka, to w 121 słychać tylko szum.
  • Moderator
    Poszukaj schemat, chyba powinien być na elektrodzie.
    Rozkręć obudowę, pomierz napięcia w części odbiorczej. Zacznij od wejścia w. cz. odbiornika.
    Sprawdź zimne luty VCO - to może najpierw.
    Melduj o efektach. Pozdrawiam.
  • Level 19  
    niestety ale schematu nie znalazłem to co napisał kolega olek sprawdziłem przelutowałem ale nadal bez zmian
  • Level 18  
    Jak masz nadawanie do zostaw syntezę w spokoju. Sprawdź elementy D2 D3 L1 oraz Q1do Q7 dalej wszystko do us1 i czy przy u1 czy chodzi generator
  • Moderator
    Faktycznie, coś nie tak, pisałem komuś, komu nadajnik pracował od kanału 20 w górę i tam proponowałem ruszyć VCO. Pomyłka przepraszam. Pozdrawiam.
  • Level 2  
    Witam
    A ja mam problem z Danita 3000 multi zwarłem styki w gnieździe mikrofonu i przełączyło się na TX i za ch...re nie chce z powrotem przełaczyć się na RX co zrobić?
  • Level 23  
    Bardzo częstą usterką jest uszkodzenie filtra P.cz 455MHz. Myślę, że wymiana pomoże.
  • Level 25  
    Witam , 455 tak i opisany objaw, wskazuje na to ale b. rzadko uszkadzają się w A121, choć nie twierdzę że tak nie jest. Sprawdź czy masz napięcie o filtra (ok 1 V ).
    Kolego krawat152, sprawdź czy masz stabilne 5 V na zasilaniu Samsunga. Jeśli tak, to wskazuje na procesor. O ile pamietam ptt jest podłączone od razu do procka, a we wtyku mikrofonowym na środkowym pinie masz 12v.
  • Level 23  
    Kol. maylo - zgadujesz teraz lub nabijasz punkty. Gdyby był uszkodzony procesor to nie ma ani odbioru ani nadawania.
    Uszkodzony może być stopień wejściowy odbiornika lub/ i pośrednia.
    Pozdrawiam!
  • Level 25  
    Dobra nie zrozumielismy się. kol. birband ja odnośnie procesora napisałem do kol. krawat152 ktory ma uszkodzoną danitę... Czytaj uwaznie zanim wyciągniesz pochopne wnioski :)
  • Level 19  
    Witam czy ktoś może posiada oryginalny filtr VCO bo z tego co widzę jest rdzeń połamany i nie wiem czy reszta jest ok
  • Level 19  
    doszedłem do tego ze nie cewka L1 co teraz mi proponujecie jest możliwość gdzieś ją zakupić może ktoś ma takie radyjko na rozbiórkę