Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VCR Panasonic NV-HD660 zanika stereo z kasety

17 Lut 2010 14:02 1188 6
 • Poziom 16  
  Witam wszystkich bardzo serdecznie. To mój pierwszy temat na forum wiec proszę o wyrozumiałość.
  Mam problem z magnetowidem jak w temacie. Nie nagrywa w stereo mimo iż odbiera stereo z wyjść euro np tunera satelitarnego i wyraźnie widać to na wskaźnikach na panelu przednim (L i R), po nagraniu jest tylko mono. Co ciekawe po włączeniu do sieci do momentu nie używania nagrywania właściwie odtwarza kasety z dźwiękiem stereo i dobrze je rozpoznaje, jednak gdy tylko raz skorzysta się z nagrywania później już tylko mono.
  Odtwarza czysto nagrywa również czsto. Żadne przestawienia po nagrywaniu przyciskiem audio out nic nie dają jest tylko ścieżka mono bez wskaźników L i R.
  Proszę o pomoc.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 28  
  najpierw prosty test:
  1 weź kasetę oryginalna z audio stereo- np z wypożyczalni
  2 sprawdź czy poprawnie odtwarza stereo
  3 nagraj coś na innej kasecie ,tak aby doprowadzić do zaniku stereo
  4 wsadź z powrotem taśmę oryginalna i sprawdź czy jest stereo

  test 2 gdy zaniknie stereo spróbuj regulować TRACKINGIEM zobacz czy nie pojawi się stereo ( regulacje z pilota lub klawiszy)
 • Poziom 16  
  Przeprowadziłem test nr 1 i po nagrywaniu niestety nie ma stereo na kasecie oryginalnej tzn pierwszej na sto procent z stereo
  Przeprowadziłem test nr 2 i niestety nie ma stereo po regulacji trackingiem
 • Poziom 28  
  Dwa pytanka
  Czy jeżeli nie nagrywasz Stereo zaniknie ( po dłuższym czasie, temperatura, zmianie kaset itp)
  Czy nagrane przez niego kasety są w stereo ( jak się już naprawi i sprawdzasz co nagrałeś)
 • Poziom 16  
  A więc testów cd
  Co do nagrywania, po sprawdzeniu jak już się "naprawi" to jest tak że czasem jest nagrane od początku w mono, ale czasem około 2-3 sekund na początku nagrane jest w stereo a dalej w mono. Zauważyłem też że z tym odłączaniem od sieci i powrotem do stereo (o czym pisałem wcześniej) to teraz już też różnie bywa czasem wystarczy odłączyć na kilka sekund a czasem kilkanaście minut nie wystarcza i ponowne włączenie nic nie daje i trzeba kilka razy odłączyć od sieci i załączyć. Nic już z tego nie rozumiem, i dochodzę teraz do wniosku że to odłączanie od sieci nie jest regułą. Co do zmiany kaset to raczej nie powoduje zaniku stereo, chociaż gdy teraz sprawdzałem kilka nagranych i oryginalnych to w końcu zniknęło (i to bez nagrywania). Jedno jest pewne nie zdarzyło mi się by na jednej kasecie w ciągu nawet długiego ciągłego odtwarzania zniknęło stereo, oraz pewne jest to że czasem na początku nagrywania nagra 2-3 sekundy w stereo.
  Co to u licha może być?
 • Pomocny post
  Poziom 28  
  Jaka jest Twoja znajomość elektroniki? Masz miernik, umiesz mierzyć napięcia?
 • Poziom 16  
  Niestety nie skończyłem żadnego kierunku elektronicznego, ale z podstawami nie ma problemów żebym tylko wiedział gdzie mierzyć co, jak i kiedy.