Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VCR Panasonic NV-HD660 zanika stereo z kasety

sputnik1 17 Lut 2010 14:02 1146 6
  • #1 17 Lut 2010 14:02
    sputnik1
    Poziom 16  

Witam wszystkich bardzo serdecznie. To mój pierwszy temat na forum wiec proszę o wyrozumiałość.
    Mam problem z magnetowidem jak w temacie. Nie nagrywa w stereo mimo iż odbiera stereo z wyjść euro np tunera satelitarnego i wyraźnie widać to na wskaźnikach na panelu przednim (L i R), po nagraniu jest tylko mono. Co ciekawe po włączeniu do sieci do momentu nie używania nagrywania właściwie odtwarza kasety z dźwiękiem stereo i dobrze je rozpoznaje, jednak gdy tylko raz skorzysta się z nagrywania później już tylko mono.
    Odtwarza czysto nagrywa również czsto. Żadne przestawienia po nagrywaniu przyciskiem audio out nic nie dają jest tylko ścieżka mono bez wskaźników L i R.
    Proszę o pomoc.

0 6
  • #2 17 Lut 2010 16:12
    Dorian Olech
    Poziom 28  

najpierw prosty test:
    1 weź kasetę oryginalna z audio stereo- np z wypożyczalni
    2 sprawdź czy poprawnie odtwarza stereo
    3 nagraj coś na innej kasecie ,tak aby doprowadzić do zaniku stereo
    4 wsadź z powrotem taśmę oryginalna i sprawdź czy jest stereo

test 2 gdy zaniknie stereo spróbuj regulować TRACKINGIEM zobacz czy nie pojawi się stereo ( regulacje z pilota lub klawiszy)

0
  • #3 17 Lut 2010 16:49
    sputnik1
    Poziom 16  

Przeprowadziłem test nr 1 i po nagrywaniu niestety nie ma stereo na kasecie oryginalnej tzn pierwszej na sto procent z stereo
    Przeprowadziłem test nr 2 i niestety nie ma stereo po regulacji trackingiem

0
  • #4 18 Lut 2010 14:15
    Dorian Olech
    Poziom 28  

Dwa pytanka
    Czy jeżeli nie nagrywasz Stereo zaniknie ( po dłuższym czasie, temperatura, zmianie kaset itp)
    Czy nagrane przez niego kasety są w stereo ( jak się już naprawi i sprawdzasz co nagrałeś)

0
  • #5 19 Lut 2010 19:31
    sputnik1
    Poziom 16  

A więc testów cd
    Co do nagrywania, po sprawdzeniu jak już się "naprawi" to jest tak że czasem jest nagrane od początku w mono, ale czasem około 2-3 sekund na początku nagrane jest w stereo a dalej w mono. Zauważyłem też że z tym odłączaniem od sieci i powrotem do stereo (o czym pisałem wcześniej) to teraz już też różnie bywa czasem wystarczy odłączyć na kilka sekund a czasem kilkanaście minut nie wystarcza i ponowne włączenie nic nie daje i trzeba kilka razy odłączyć od sieci i załączyć. Nic już z tego nie rozumiem, i dochodzę teraz do wniosku że to odłączanie od sieci nie jest regułą. Co do zmiany kaset to raczej nie powoduje zaniku stereo, chociaż gdy teraz sprawdzałem kilka nagranych i oryginalnych to w końcu zniknęło (i to bez nagrywania). Jedno jest pewne nie zdarzyło mi się by na jednej kasecie w ciągu nawet długiego ciągłego odtwarzania zniknęło stereo, oraz pewne jest to że czasem na początku nagrywania nagra 2-3 sekundy w stereo.
    Co to u licha może być?

0
  • Pomocny post
    #6 20 Lut 2010 10:48
    Dorian Olech
    Poziom 28  

Jaka jest Twoja znajomość elektroniki? Masz miernik, umiesz mierzyć napięcia?

0
  • #7 20 Lut 2010 22:37
    sputnik1
    Poziom 16  

Niestety nie skończyłem żadnego kierunku elektronicznego, ale z podstawami nie ma problemów żebym tylko wiedział gdzie mierzyć co, jak i kiedy.

0