Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

agregat rozruchowy

28 Lip 2004 17:27 3084 8
  • Użytkownik obserwowany
    MAm w planie na zimę nawinięcie takiej rzeczy i zdobycie elementów prostowniczych. Najwiekszy rozrusznik jaki posiadamy to 3,1 kW 12v ,Rdzeń z duuużej spawarki ok 70 Cm^2 i pierwotne na 2 fazy bo mi jednofazowo to by cienko przędło. Prostownik chciałbym na dwóch najlepiej diodach przeciwsobny, tylko na jaki prądy te diody kupić?
    Mile widziane: podpowiedzi,kasa i ciepłe lato .
  • Specjalista Automatyk
    Diodki przynajmniej jakieś 150A.
  • Poziom 1  
  • Użytkownik obserwowany
    Tak ja mam w założeniu kupno 2 x 450A pastylkowe na giełdzie chodzą po 75 Zł za sztukę , bo na rozruchu w pierwszej chwili płynie większy prąd,a w zimie to na pewno WIĘKSZY , moim problemem jest to że nie mam cęgówki żeby pomierzyć i zaprojektować to ustrojstwo z głową.Może ktoś pomierzył wartości w pierwszej chwili gdy silnik jest jeszcze nie rozkręcony.
    Z wzoru wynika żę to są ogromne prądy 12v rezystancja wirnika 0.001om i wzbudzenia szeregowego podobna.
  • Poziom 14  
    No właśnie "ogromne prądy" - a one powodują spadki napięć!!! Radzę trafo wtórne i pierwotne nawiąć tak grubym drutem jakim się da (na ile jest miejsca) i napięcie jak najwyższe ale nie przekraczać about 15 - 16 (max) V, bo lampki typu kontrolka przepalą sie, no i akumulator zagotuje sie (jeżeli będzie). Ostrzegam (rozruch bez akumulatora), że spadek napięcia może okazać sie zbyt duży. Lepsze byłoby trafo 3 - faz.
  • Poziom 23  
    Ja proponuje opracowac jakis szybki podgrzewacz silnika :)
    Przy takim dopalaniu zewnetrznym tylko rozrusznik dostaje w du... a czasami efektow brak.
  • Poziom 38  
    ja przyłaczam sie do sugesti powyżej proponuje zamontowanie grzałki w misce olejowej. na pewno sie zmiesci. mialem taki problem z silnikiem w koparce wystarczylo zalozyc grzałkęokolo 1500W. i po poł godziny silnik krecił jak złoto. jak jest większy mroz troche potrzeba wiecej czasu
  • Poziom 12  
    Witam
    Ja mam takie urządzenie do razruchu "START" tak to się nazywa jest to połączenie spawarki, prostownika i urządzenia rozruchowego w jednym.
    Jest zasilane jezna fazowo potrzebuje zabezpieczenia 16A.
    W zime coniektórzy sąsiedzi chcą żeby im dać troche prądu, Trasit, Audi Toyota i pare innych żadnych problemów z rozruchem, rozrusznik kręci jak głupi.
    Ale zdaje się że u ojca w sklepie mają takie cudo, musze zobaczyć jakie i po ile. Takie fest na siłe do odpalania ciężarówek kosztuje chyba coś ok 1000zł,

Pozdrawiam Grzegorz
  • Użytkownik obserwowany
    W sumie to podgrzewanie miski to dobry pomysł, boję się tylko żeby ta grzałka nie zachaczyła za przeciwwagi wału korbowego , ale na zimę to zrobie tą grzałkę w sumie cena 20zł za grzałkę to nic, ale olej lepiej czy gorzej od wody odprowadza ciepło?
    a co do prostownika to kumpel mi polecił żeby w duże mrozy - akku yciągnąć i położyć obok kaloryfera na noc i ponoć to przynosi efekty.©a®