Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

radio w seicento jak podłaczyć sie pod stacyjke

17 Lut 2010 14:07 8950 10
  • Poziom 14  
    Witam.
    Mam problem w podłączeniu radia w seicento. w samochodzie nie mam oryginalnej instalacji do radia więc robię ja sam i tu pojawia sie problem bo z radia wychodzą 2 kable od zasilania 1 żółty bezpośrednio do akumulatora a 2 czerwony do stacyjki. jak podłącze 2 te kable bezpośrednio do aku to radio sie nie wyłącza i przechodzi w czas czuwania co za tym idzie akumulator po wyłączeniu silnika sie rozładowuje. jak zrobić żeby radio gasło po wyciągnięciu kluczyka ?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 23  
    Witam.Hmmm moim zdaniem powinno być na odwrót czyli czerwony do aku a zółty to stacyjki ponieważ żółty to chyba jst właśnie automatyczna antena.Jak się mylę proszę mnie poprawić.Z mojej strony mogę tylko powiedzieć że musisz sam poszukać w kablach który to jest z automatycznej anteny bo nikt nie ma w głowie instalacji elektrycznej.Ja teraz mam podobny problem ponieważ przerwał mi się gdzieś kabel z automatycznej anteny i będę szukał w stacyjce gdzie on idzie,także jak nikt ci nie pomoże to napisze gdzie jest u mnie.

Dodano po 1 [minuty]:

;vu.vk
  • Poziom 14  
    a jak ten kabel znaleźć?? co on załącza??
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 23  
    Bedzie to kabel który uruchamia zapłon w samochodzie.Poszukał bym przy samej stacyjce.Masz tam chyba 2 pozycje kluczyka takze poszukaj przy 2 pozycji.Za duzo kabli to chyba nie idziue do samejstacyjki takze nie powinno to byc raczej trudne.Podłącz voltomierz pod kazdy kabel i przekrecaj kluczyk w stacyjce w połozenie zapłon i wyłączone.Jak pojawi ci się napiecie jak przekrecisz w pozycji zapołon a potem zniknie jak dasz w pozycje wyłaczony to bedzie ten kabel.
  • Poziom 40  
    Żółty to stały plus a nie antena a czerwony stacyjka.Wykręć skrzynkę bezpieczników i tam znajdziesz(np. próbnikiem)napięcie po stacyjce.Antena elektryczna to niebieski w radiu.
  • Poziom 42  
    Dokładnie tak, dużo lepiej jest się wpiąć w skrzynkę (albo najbliższą okolicę), pamiętaj o zamontowaniu bezpieczników 10A w instalacji zasilającej radio i o DOKŁADNEJ izolacji takich ruszonych przewodów. Kable samochodowe są narażone na wilgość, a w wielu przypadkach także na mechaniczne urazy, a chyba nie chodzi nam o wywołanie pożaru ? Myślę też, że zamiast w stacyjkę, lepiej się wpiąć w obwód rozrusznika, wtedy radio zagra nawet przy wyjętym ze stacyjki kluczyku, czaem się to przydaje, kiedy np. zostawiasz dziecko w aucie, itp. Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    ,,cytat,,-Myślę też, że zamiast w stacyjkę, lepiej się wpiąć w obwód rozrusznika, wtedy radio zagra nawet przy wyjętym ze stacyjki kluczyku, czaem się to przydaje, kiedy np. zostawiasz dziecko w aucie, itp. Pozdrawiam.[/quote]

Kolega rozumie to, co napisał? Ten obwód jest zasilany tylko w trakcie pracy rozrusznika
  • Poziom 42  
    Przejęzyczenie, chodzi mi o bezpośrednie wpięcie do akumulatora, wpinałem się tak m.in. w renault i to były dwa najgrubsze przewody biegnące w okolicy przednich lewych drzwi w kierunku pod kierownicę :-) Przecież wiadomo, o co chodzi.
  • Poziom 14  
    dzisiaj mój problem rozwiązałem:D pomogła mi książka serwisowa od samochodu. jeśli jest ktoś ciekaw pisać chętnie pomogę
  • Poziom 1  
    Witam!

Montaż radia w seicento, sprawa banalna:

Z radia mam dwa kable do zasilania: CZERWONY (switched power supply) i ŻÓŁTY (continuous power supply).

Z auta mam jeden: CZERWONO-ZIELONY.

Pytanie jak to podłączyć, czy wszystkie trzy razem? A jeśli tak to koniecznie jakaś kostka, czy można je po prostu skręcić razem???

Wiem, że problem dla większości humorystyczny, ale ja się nie znam, więc z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam serdecznie:)
  • Poziom 14  
    Witam :)
    Czerwony kabel- Zasilanie stałe napięcie 12/24V po włączeniu stacyjki
    Żółty kabel- Zasilanie stałe "podtrzymujące" - napięcie 12/24V
    bezpośrednio z akumulatora.
    Czarny kabel - masa sygnałowa.
    Teraz jest kilka opcji podłączenia. Ja proponuje wybrać taką znaleźć w tablicy bezpiecznikowej samochodu (powinna być gdzieś koło kierownicy) jeden kabel stały na którym występuje 12V (nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki) i podłączyć do niego kabel żółty od radia. Następnie znaleźć miernikiem kolejny kabel na którym dopiero po przekręceniu stacyjki pojawia się 12V i tu podłączamy kabel czerwony oraz czarny bezpośrednio do masy. Reszta kabli to głośniki i antena. mam nadzieje ze pomogę. Pozdrawiam :)