Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

router w8901G TP-LINK pomoc z podłączeniem

maly1906 17 Feb 2010 14:26 1878 6
    maly1906
    Level 8  
    Witam, mam problem z podłączeniem tego routera, tak jak w temacie. Mianowicie od gniazda abonenckiego idzie kabel dwu żyłowy do routera, później laptop łaczy się bezprzewodowo z routerem i net działa. Problem jest gdy łączę komputer stacjonarny z routerem kablem cztero żyłowym (koncówka ethernet 123i6 pin). To internet nie chce działać, nawet się nie świeci kontrolka w routerze, że jest podłączony jakiś komputer.
    Z góry dzieki.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    slvestr
    Level 32  
    I nie będzie, co to w ogóle jest za kabel? Ma być podłączone 8 żyłowym ethernetowym końcówka rj45.
    maly1906
    Level 8  
    8 żyłowy Ethernet jest nie potrzebny bo do internetu i tak są wykorzystywane 4 żyły 123 i 6 pin, nie wiem czy to czasami nie wina kabla bo ma 15m ale wydaje mi się że nie bo kolega ma 25m i chodzi bez problemu.
    witux
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Do prawidłowego działania sieci musi być kabel UTP lub FTP. Nie wystarczy podłączyć 4 żyłowy kabel by działało poprawnie. To że sygnał RX/TX jest na 1,2,3 i 6 to wiadomo ale jeszcze zostają pary i ekran.
    Możliwe że masz uszkodzony kabel.
    piterus99
    Level 43  
    Kabel zapewne nie jest uszkodzony, jest po prostu nienormatywny. Skrętek o odpowiednim skręcie dla sieci Ethernet innych niż 8 parowe nie ma powszechnie dostępnych, toteż pewnie kolega zapiął RJ-45 do kabla telefonicznego i dlatego nie styka.
    Jak przełączysz na 10mbps halfduplex MOŻE ruszy. Pewnie czeka Cie wymiana kabla albo adapterek wifi na usb
    maly1906
    Level 8  
    jestem w tym zielony co to znaczy przełączyć na 10mbps halfduplex
  • Helpful post
    piterus99
    Level 43  
    w menedzerze urzadzen odszukujesz karte sieciowa, wchodzisz w jej zaawansowane ustawienia i gdzies tam musi byc mozliwosc przelaczenia na 10mbps halfduplex.
    U mnie opisane jest na zakladce advanced pod pozycja speed & duplex

PS. Znaki interpunkcyjne są fajne i nie gryzą