Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet-Komputer-router-wi-Fi

17 Lut 2010 15:23 1385 5
  • Poziom 15  
    Witam mam w domu komputer stacjonarny podłączony jest do niego internet z Netii
    za pomocą modemu sagem 800 e4
    komputer posiada karte sieciową na płycie głównej i chcę do niej podłączyc router D-Link dl-524 dzięki któremu mógłbym pozyskać sygnał WI-FI i mógł korzystać z internetu na moim laptopie
    czy ktos mógłby mi powiedziec jak zrobic ta całą konfiguracje aby to działało ??
    z góry dziękuje
  • Poziom 25  
    Czy ten modem nie jest przypadkiem na USB ? Jesli tak to nie rozdzielisz internetu tym routerem. Potrzebny ci router z modemem.
  • Poziom 15  
    no tak modem sagem jest na usb niestety
    ale nie da się za pomocą skrętki połączyć komputera z routerem ??
    bardzo mi zależy na tym abym nie musiał chodzić z kablem wpiętym do laptopa i do stacjonarki
  • Poziom 25  
    Komputer z routerem polaczysz tylko gdzie podlaczysz wtyczke od internetu ?
    Mozna by laczyc sie z internetem przez ten modem i wlaczyc udostepnianie polaczenia na karte sieciowa do ktorej trzeba by podlaczyc ten router i dalej puscic sygnal po wifi. Z tym tylko, ze komputer stacjonarny musial by caly czas pracowac.
  • Poziom 15  
    no tak można zrobic tylko powiedz mi jak mam to wszystko skonfigurować :) i będe wdzięczny
    stacjonarka może działać cały czas
    :)
  • Poziom 25  
    Robisz tak:
    Na stacjonarnym konfigurujesz internet przez ten modem sagema, udostepniasz polaczenie intenetowe na karte sieciowa. Domyslnie system powinien nadac IP dla tej karty. Sprawdzasz czy tak sie stalo jesli nie wprowadzasz recznie np 192.168.1.1 (ip routera musi byc inne) i dajesz maske 255.255.255.0.
    Dalej podpinasz router pod ta karte i konfigurujesz wan z ip 192.168.1.2 maska 255.255.255.0 brama 192.168.1.1 i wpisujesz DNSy polaczenia z sagema. Dalej konfigurujesz dhcp na routerze i wifi.