Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Indesit WITP82 - migają wszystkie diody po wł. wtyczki do gniazda

pawel12 17 Feb 2010 15:31 29552 7
 • #1
  pawel12
  Level 19  
  Indesit WITP82 - migają wszystkie diody po wł. wtyczki do gniazda
  Dokładnie jak obok, nie reaguje na żaden przycisk, nie widać żadnych nadpaleń na płytce, na dole silnik, grzałka też ok. Identyczny przypadek, jak:
  :arrow: Migają dokładnie te same diody.
 • #2
  wiesiekba
  Home appliances specialist
  Prawdopodobnie uszkodzenie modułu błąd komunikacji z panelem użytkownika.
 • #3
  pawel12
  Level 19  
  Da się to wskrzesić?
 • #4
  Irekjak
  Level 15  
  Spróbuj wymienić pamięć Czasem i wtyk na module może nie kontaktować
 • #5
  Cov.
  Level 14  
  Witam
  Może komuś pomoże to co napisze, bo dziś właśnie zmierzyłem się z pralką Indesit WITP 82, mianowicie objaw pralki był taki jak w linku w odpowiedzi wyżej, czyli migały wszystkie diody + dioda od wirowania. Więc w mojej pralce wysiadł kondensator na płycie modułu. Nie pamiętam oznaczenia na płycie, ale jest to elektrolit 680µF na 10V, wstawiłem nowy co prawda 470µF bo nie miałem innego, ale pralka pierze jak należy :D I moja kobieta znów może programować :P
 • #6
  Arek.gl
  Level 12  
  Witam,
  Mam podobny problem z WITP, migają wszystkie kontrolki z tym, że jak moduł przez kilka minut ogrzewam powietrzem z suszarki to pralka zaczyna działać prawidłowo, można coś wyprać. Jeżeli to jest wina któregoś kondensatora to proszę o wskazówkę, który to jest to chętnie go wymienię, może jeszcze trochę ta pralka popracuje.
 • #7
  lowermann
  Level 18  
  Witam, mam identyczny problem, ta sama pralka z tym że, pralka została kupiona 3 lata temu. Pracowała około pół roku, po tym czasie została odłączona i przewieziona do domu na wsi, a że tam była inna pralka (która właśnie coś zaczeła szwankować) to ta przestała 2,5 roku sobie odpoczywając. Dzisiaj została ponownie podłączona do gniazdka i okazało się, że migają wszystkie diody tak jak w linku podanym wyżej. Spróbuję wymienić ten kondensator jak kolega wyżej pisał, ale zastanawia mnie to, jak to możliwe, że pralka popsuła się od samego stania?
  Przy okazji może jeszcze coś sprawdzić?

  Edit:
  Za radą kolegi Cov. dostałem się do płyty modułu, już na początku zauważyłem, że wybulony jest kondensator o oznaczeniach 680µF/10V/105°C, oznaczenie na płycie to chyba C17. Wymiana kondensatora na 470µF/16V/85°C (nie miałem pod ręką innego) przywróciło pralce sprawność. Pralka bez problemu pierze. Także bardzo dziękuję za pomoc.
 • #8
  lowermann
  Level 18  
  Od ostatniej awarii pralki minęło 7 lat i dzisiaj ta sama pralka przestała ponownie działać. Jest martwa.
  Objaw:
  Nie reaguje na wszelkie polecenia, żadna kontrolka się nie pali. Po wyłączeniu pralki na kilka minut z gniazdka i podłączeniu migną na sekundę wszystkie diody i na tym koniec. Przysłuchując się płytce sterownika cichutko bzyczy przetwornica.
  Kondensatory sprawdzone, rezystor R20 sprawdzony, triaki sprawdzone, Q1 sprawdzony, diody sprawdzone. Nie mam pomysłu za co dalej się zabrać. Podpowiedzcie proszę. Pralka po praniu normalnie została wyłączona, a wieczorem, po południu na drugi dzień już nie dało się jej włączyć.
  Jakieś sugestie? Podpowiedzi?

  PS.
  Czy to nie dziwne, że po równo 7 latach :) w tym samym miesiącu i praktycznie w tym samym dniu pralka znowu się popsuła? Wtf?