Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeciążenie instalacji? (Telewizja Kablowa).

wujaszkov 17 Lut 2010 16:08 1545 1
  • #1 17 Lut 2010 16:08
    wujaszkov
    Poziom 10  

Witam. Nie wiem czy można to nazwać instalacją, ale mam w domu dwa TV podpięte do 'kablówki'+ trzeci tuner TV w komputerze do którego również mam podpiętą 'kablówkę'. Wczoraj zaobserowałem dziwną rzecz, której nigdy nie do tej pory nie widziałem. Wieczorem oglądałem TV na PC i po zakończeniu oglądaniu chciałem odłączyć 'kablówkę' od PC. I strasznie nagrzał się kabel koncetryczny, który idzie od rozgałęźnika do mojego komputera. Zwłaszcza nagrzała się wtyczka antenowa i najzwyczajniej się sparzyłem przy próbie odłączenia 'kablówki' od komputera. Dodam, że kabel był ciepły tylko przy moim komputerze (im dalej od 'peceta' tym kabel zimniejszy). Więc wyłączyłem komputer, aby temperatura spadła i przy odłączaniu 'kablówki' małym napięciem w palec 'kopnął mnie prąd'. I wtedy gdy go odłączałem usłyszałem cichy trzask (jakby coś się przepaliło). Momentalnie w pokoju obok unosił się zapach spalenizny, który unosi się do dziś i zupełnie nie wiem skąd. Dodam, że wczoraj wieczorem były włączone wszystkie trzy telewizory na których jest telewizja kablowa i u mnie na komputerze i na telewizorze u siostry śnieżył i skakał obraz. Jutro ma do mnie przyjść elektryk zobaczyć skąd dochodzi zapach spalenizny i usunąć ewentualną usterkę, ale może Wam przyjdzie jakaś myśl skąd jest zapach i dlaczego tak się zrobiło bo ja się za bardzo na elektryce nie znam.
    PS. Wiem, że po troszku mój temat nie pasuje do wybranego działu, ale nie wiedziałem, gdzie go umieścić. Przepraszam Administrację forum za ewentualne złe umieszczenie tematu. I dzięki z góry za odpowiedzi na mój post.
    Pozdrawiam Kamil. :)

0 1