Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa b pedał sprzęgła w podłodze

17 Lut 2010 16:25 6184 2
  • Poziom 12  
    Witam.
    Dzisiaj pedał sprzęgła wpadł w podłogę. Myślałem, że pękła linka ale to nie to. Linka cała, tylko w jakiś sposób końcówka zerwała się (prędzej wypięła podczas naciskania na pedał) z takiego plastiku co jest na pedale. Włożyłem ją z powrotem i zjechałem. Zastanawiam się, czy coś się wyłamało, czy to tak ma być ? Dla mnie to dziwna sprawa. Jak nagniotę sprzęgło to końcówka linki dziwnie się układa (ściąga ją na bok). Niby wszystko działa, tylko strach jeździć. Wymiana linki chyba nic nie pomoże, natomiast pedały zmieniać to raz kasa, dwa dużo roboty. Co radzicie? Czy linki i pedały są jednakowe we wszystkich Corsach Moja to B1,2 97r.
  • Poziom 12  
    Przydało by się zdjęcie, wtedy możemy coś powiedzieć. A tak w ciemno to tylko spekulować można :(
    Zrób zdjęcie i zamieść tu.
  • Poziom 10  
    Kolego przyczyna moze byc to iz stalowa linka znajdujaca sie w pancerzu jest zabezpieczona przed korozja dodatkowym cieniutkim plastikowo-gumowym pancerzem ciasno przylegajacym do linki.Wyglada to jakby linka byla pomalowana grubo emalią.Czasem tak bywa ze ta powłoka peka i zaczyna obcierac o głowny pancerz.Wtedy sie klinuje i moze nie odskoczyc wraz z pedałem a wtedy wypiecie z tego plasiku w pedale gotowe!Sprawdz linke.Naprawa...albo nowa linka albo zdzierasz ta powłoke i masz spokoj.Ja tak zrobilem w Lagunie i bylo ok.Tylko bez tego linka szybciej skoroduje ale na jakis czas wystarczy.Pozdrawiam.