Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowa perspektywa zrozumienia elektrochemii ludzkiego mózgu

pseven 17 Lut 2010 17:44 1885 2
 • Nowa perspektywa zrozumienia elektrochemii ludzkiego mózgu
  Przez ostatnich dziesięć lat stymulacja mózgu, wykorzystująca implant w postaci elektrody dostarczającej miejscowo impulsów elektrycznych, stanowiła dla chirurgów rewolucyjny sposób walki z dolegliwościami neurologicznymi. Mimo że metoda ta jest stosowana z powodzeniem, a za jej pomocą wyleczono już prawie 100 tysięcy pacjentów cierpiących m.in. na chorobę Parkinsona, naukowcy posiadają bardzo ogólne zrozumienie zasad jej działania. Od dłuższego czasu neurochirurgia pozostawała przy analizie mózgu wyłącznie pod aspektem elektrycznym. Zrozumienie rekcji chemicznych zachodzących w ludzkim mózgu pozwoliłoby na optymalizację efektywności wspomnianej metody leczenia. Układ zdolny do badania poziomów dopaminy i adenozyny jest obecnie w fazie testowania na zwierzętach. System składa się z elektrody, która jest implantowana wraz z elektrodą stymulującą, mikroprocesora, modułu łączności Bluetooth i baterii. Ten sam układ może posłużyć do bezprzewodowego pomiaru poziomu serotoniny. W przeciągu najbliższych kilku miesięcy zostanie przeprowadzona próba na pierwszym pacjencie.

  Źródło:
  http://www.technologyreview.com/biomedicine/24540/?ref=rss

 • #2 17 Lut 2010 20:40
  5bkera
  Poziom 18  

  Trzy dni temu zmarł mój tato. Chorował na Parkinsona przez pięć lat. Objawy tej choroby można było zauważyć dużo wcześniej (zachwiania,spowolnienie ruchów). Coś strasznego jak człowiek potrafi się męczyć. Nie kwalifikował się na zabieg ... był za stary (i tu mi się ciśnie łza). obrze jest czytać takie budzące nadzieję informacje.

 • #3 18 Lut 2010 00:08
  DziadzioMiecio
  Poziom 27  

  Jeszcze długi czas mnie zanim te metody zostaną dopracowany i niestety jeszcze więcej czasu minie jak nasza służba zdrowia zacznie normalnie funkcjonować. I nie chodzi mi o brak pieniędzy. Straszna choroba, mój wujek na nią zmarł. Zdrowy potężny mężczyzna niemal strong men. Jednak takie badania stanowią jakaś nadzieje i dobrze że są ludzie którzy nad tym pracują.