Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowy mixer - dobra obsługa playlist, dwóch kart dźw.

17 Lut 2010 18:30 1988 1
 • Poziom 26  
  Witam

  Nagłaśniam czasami imprezy typu pracowe festyny rodzinne. Poszukuję programu, który dobrze obsługuje playlisty i automatyczne miksowanie oraz dwie karty dźwiękowe (niezależny odsłuch na słuchawkach).
  Nie zależy mi na efektach typu "skreczowane", synchronizacja bitów, pitch, flangery, echa, itp. - nie prowadzę dyskoteki. Jakkolwiek posiadanie conieco więcej "pod maską" wcale nie jest niemile widziane ;-)

  Próbowałem Virtual DJ 6.0.5 oraz Traktor DJ 3.4.1040. Pierwszy ma niedopracowaną obsługę automixu, np. playlista nie jest automatycznie scrollowana na ekranie. W drugim automix jest znacznie lepszy (przynajmniej do moich potrzeb) lecz nie obsługuje (jednocześnie) dwóch kart dźwiękowych - notabene w tej klasy programie jestem tym dosyć mocno zdziwiony, niemile zaskoczony.

  Pytam zatem o program łączący zalety i pozbawiony wad wyżej wymienionych...

  Więcej szczegółów o co mi chodzi i do czego doszedłem, przedstawiłem jakis czas temu w dziale Komputery-Software:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=7679098
  Niemniej chociaż sprawa dotyczy oprogramowania, ale także poniekąd nagłośnienia, postanowiłem napisać także tutaj (widziałem, że w tym dziale były poruszane tematy dotyczące programów do miksowania w czasie rzeczywistym).

  Mam też prośbę do Moderatora: jeżeli uzna, że istotnie naruszyłem regulamin forum, proszę jednak w takm razie o nieusuwanie tego topicu do kosza, lecz zamknięcie. Zaś chętnych do udzielenia mi pomocy o odpowiadanie w linku, który podałem wyżej.

  Pozdrawiam -

  Stanley
 • Poziom 26  
  Stanley_P napisał:
  <...> oraz Traktor DJ 3.4.1040. <...> lecz nie obsługuje (jednocześnie) dwóch kart dźwiękowych - notabene w tej klasy programie jestem tym dosyć mocno zdziwiony, niemile zaskoczony.<...>


  Witam

  A jednak da się zmusić Traktora do obsługi dwóch kart, oraz ustawienie na jednej np. wyjścia na wzmacniacz, na drugiej odsłuchu na słuchawkach. Potrzebny jest sterownik ASIO4ALL:
  http://www.asio4all.com/

  Szczególy konfiguracji są TUTAJ - potwierdzam, to działa.

  Pozdrawiam -

  Stanley