Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Deck na kasety. Do odtwarzania i nagrywania.

17 Lut 2010 19:22 1114 1
 • Poziom 9  
  Otóż mam w domu mnóstwo płyt gramofonowych oraz kaset magnetofonowych. W gramofon jako taki już się zaopatrzyłem, a teraz czas na deck do odtwarzania kaset. Ale wpadł mi też z kumplem pewien pomysł jeśli chodzi o ten deck. Oboje lubimy oldschoolowe brzmienie, a przy tym zajmujemy się rapowaniem. Mam osobiście takie marzenie, aby zrobić kawałek w ten sposób:

  1.Stworzyć bit z sampli pociętych z kaset magnetofonowych.
  2.Puścić bit za pomocą np wejścia line in do odtwarzacza magnetofonowego tak aby ten nagrywał bit na kasetę.
  3. Do odtwarzacza magnetofonowego podłączyć mikrofon za pomocą którego zostanie nagrany wokal.

  Chodzi o to aby wszystko nagrać za pomocą tego decka. Bit szedłby np z PC do decka za pomocą wejścia line in w decku, a wokal za pomocą wejścia mikrofonowego. Całość (bit i wokal) byłaby nagrywana za pomocą wspomnianego decka na kasetę magnetofonową.
  Myślałem też że gdyby deck byłby dwukasetowy to bit nie musiałby iść do decka po line in, a mógłby lecieć z kasety odtwarzanej w drugiej kieszeni. W pierwszej byłaby kaseta na którą byłby nagrywany bit oraz wokal. Teraz pytanie czy coś takiego jest w ogóle możliwe? Nie miałem jeszcze styczności z tym sprzętem więc są to tylko i wyłącznie moje przypuszczenia. No i w gruncie rzeczy jaki model polecacie i czym się kierować przy zakupie decka jedno lub dwu kasetowego? Do wydania mam 200zł.
 • Poziom 30  
  Nagrywać możesz deckiem jednokieszeniowym jak i dwukieszeniowym. Z własnego doświadczenia mogę polecić sprzęt H/K serii CD i TD oraz magnetofony Denona.