Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stroboskop 1500 Wat

PESYMISTA 28 Lip 2004 19:33 10836 56
  • #1 28 Lip 2004 19:33
    PESYMISTA
    Poziom 15  

Witam kolegow mam taki stroboskop jest tylko jeden maly szczegol mam padnieta elektronke sterujaca i mam wszystkie napiecia zasilania ale brak impulsow wyzwalajacych. Chetnie bym go uruchomil i problem nielezy w tym ze niemam pojecia o elektronice tylko w tym ze u mnie modul sterowania to mala czarna zalana skrzyneczka. Wiec prosil bym kolegow o jakies wsparcie najlepiej schemacik. POzdrowionka

0 29
  • #3 30 Lip 2004 22:56
    KJ
    Poziom 31  

Sory że się wtroncam ale zzy "przed" tym schematem musi być jeszcze rezystor mocy czy można ładować prosto do kontaktu ??

0
  • #4 30 Lip 2004 23:55
    gretzky
    Poziom 21  

no jak znajdziesz jakiśrezystor na 1500W no to można zastosować. Nie no smieje się. Ten schemat był już na elektrodzie opisywany. I niektórzy ten schemacik robili i chodzi. Tak wiec nie trzeba żadnych rezystorów mocy na wejsciu. Na tym schemacie chodzi nawet palnik IKF120 ale palnik po ładnu paru minutach błyskania z częstotliwoscią ok 10Hz idzie do kosza

0
  • #5 06 Sie 2004 16:18
    PESYMISTA
    Poziom 15  

ladny ten schemacik tylko niedokonca mi oto chodzilo brak mi jeszcze regulacji jasnosci (energii)

0
  • #7 26 Sie 2004 23:40
    Łośioo(ó)
    Poziom 15  

HMMMM... Przepraszam że się wtrącam.... i będe taki zgred....

Ale po co Wam?? Taki mocny stroboskop?? Ktory doi tyle prądu jak odkużacz?? Nie lepiej zrobić jakiś np 60 WAT?? Albo najlepiej zróbcie wzmaka 2 X 4000 Watt :D

Sorry że się wtrącam...........

0
  • #8 27 Sie 2004 09:54
    Ciaptak
    Poziom 14  

a moze ktos ma duza sale do obsluzenia.....

i wtedy taki 60 watt i 120 w sobie nie radza.

a jest ich sztuk 4

0
  • #9 27 Sie 2004 11:15
    gretzky
    Poziom 21  

a tam głupoty gadacie moje całe oświetlenie wraz z maszynkądo dymu ciągnie ok 6.5kW np. sam leflektor PAR64 ma moc 1kW tak wiec 2kW w tą czy w tą nie robi żadnej różnicy a efekt jest piorunujący

0
  • #10 30 Sie 2004 02:35
    djspin
    Poziom 11  

Gretzky .. ciekawe czy kiedys spotkales sie z firma Hungaroflash ;]
    http://www.hungaroflash.hu/
    osobiscie widzialem Quasara w akcji .... 15kW !!! ;]
    a ostatnio pojawiolo sie u nich w ofercie monstrum o mocy 85,000 W !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

0
  • #11 30 Sie 2004 03:40
    KJ
    Poziom 31  

Zastanawia mnie jedno. W jaki sposób jest zasilane coś tak potężnego jak 85kW ?? Osobiście jedyne co miałem w rękach to sclat-a 1000 i przy pełnej mocy i częstotliwości wywalało zabezpieczenie w domu przeciążeniowe po około 4 sekundach :D Nie wiem czy to prawda ale kolega powiedział że musiał pruć ścianę w domu po włączeniu stroboskopu 2kW podobno spaliło kable :D to przy 85kW trzeba chyba szyny kolejowe zamiast przewodów zastosować.

0
  • #12 30 Sie 2004 11:27
    Ciaptak
    Poziom 14  

a ja mam wrazenie ze na zdjeciach od tyvh 15 juz sa kable na sile :D

ale ciekawa zabawka
    musze kiedys pojechac do sklepu z tym....
    ciekawe ile to kosztuje

0
  • #13 31 Sie 2004 14:40
    PESYMISTA
    Poziom 15  

Narazie uzywam 3 kW ale jak go wlaczam to po 3 minutach pracy metrowy kabelek taki jak od kompa zaczyna sie rozplywac w rekach i parzy , tak wiec ja tez sie zastanawiam jak sie zasila taki 85 kW. pozdrowionka dla wszystkich maniakow, a tak przy okazji to porownanie takiego strobola 60-120 a takieto 1000-3000 jest jak niebo a ziemia.

0
  • #14 31 Sie 2004 17:36
    zydexs
    Poziom 2  

MAM DO WAS PYTANIE JA NA ELEKTROONICE3 SIE NIC NIEZNAM I BYŁ BYM WDZIECZNY JAK BY MI KTOS POWIEDZIAŁ CO TRZEBA DOKUPIC DO TAKIEGO MAŁEGO STROBOSKOPU CO NIE MIGA POD MUZYKE TYLKO SIE PODŁANCZA DO PRONDU I POKRETŁEM USTAWIA SZYPKOSC MGANIA A CO MUSZE PODŁACZYC I JAKIM SPOSOBEM TO PODŁONCZYC ŻEBY STROBOSKOP CHODZIŁ W RYTM MUZYKI

Nie używaj dużych liter. [h]

0
  • #15 31 Sie 2004 19:25
    Ciaptak
    Poziom 14  

e to raczej duzo rzeczy bedzie musialbys caly ukladzik zrobic.

a ten 85 kW pobiera 63 A
    więc kabel musi byc cos okolo 5 a najlepiej mocniejszy i to 3 zyly!!!

tam to jest na stronce napisane i tylko nie pamietam ktory bral 63 A :D

0
  • #16 31 Sie 2004 19:27
    toadi
    Spec od akustyki

Wezcie z tym zasilaniem panowie pod uwage ze duze imprezy masowe (koncerty na wiecje jak 10 tys ludzi) to sprzet nie jest zasilany z sieci NN tlyko bezpowsrednio z rozdzielni SN Albo WN spotlaem sie jeszcze z tym ze koncert chyba matallicy obslugiwaly 3 generatory po 800KW kazdy a po co tyle pomyslecie z czego zasilic np 200xPar 64 i inne takie.

A co do mocy strobola to 2kW z regulacja mocy blysku to jest taki w sam raz na mobilne imprezy bo nigdy nie wiadomo jaka duza sala sie trafi.

0
  • #17 01 Wrz 2004 13:15
    Vein
    Poziom 22  

eee wy myslicie ze 2 kW to durzo ? a jak moj ojciec ma silnik na 5 kW, ale on jest na siłę.. z teog można pociągnąc OW WIELE WIĘCEJ prądu.. tam kable sąmiedziane (nie plecionka tylko żyły) i przekrój jednej ma około 2-3 mm^2... taaak dla elektronika 1 kW to dużol... dla mnei neizabardzo (żelazko ciągnie 1-2kW...)

0
  • #18 01 Wrz 2004 14:05
    Ciaptak
    Poziom 14  

ale tu chodzi o stroboskop a nie silniki itp.

gzalka 2kW a palnik(zarowka) 2kW to jest roznica, poza tym widziales tego stroba 85kW blysnij se tym w oczy.... :D

ciekawe jaki jest odstep minimalny od tego strobka :D

hej toadi... co to za strobek(ten 2kW)??

0
  • #19 01 Wrz 2004 15:45
    zydexs
    Poziom 2  

Ja pytałem a niemam odpowiedzi czy ktois mi poda jakas instrukcje lub cos takiego jak mam zmontowac zwykły malutki stroboskop kupiony w sklepie i che go zrobic żeby migał pod rytm muzyki bo w nim tylko sie pokretłem przestwawia jak ma migac ??

0
  • #20 01 Wrz 2004 16:17
    adamjur1
    Poziom 39  

Zapytam jak lamer ( techniką oświetleniową i teatralną zajmowałem się 20 lat temu wtedy szczytem techniki były 5-KW projektory sceniczne firmy PANI, żarówki przypominały duże butle, miały w komplecie rękawice, w projektorze wentylatory, a kable zasilające miały ogm3x6) czy te stroboskopy mają pojęcie " mocy w impulsie ( może w błysku)" bo aby ciągle brać 85 kW ( ostanio rejestrowałem tej mocy żuraw budowlany) z jednej fazy musiałoby to brać 400 A, a to jest wydajność prądowa kabla zailającego osiedle domków.

0
  • #21 01 Wrz 2004 16:55
    djspin
    Poziom 11  

adamjur1: heheh niewiele sie pomyliles z tym poborem pradu poniewaz T-Light przy pelnej jasnosci i max czestotliwosci (100 hz) pobiera 350A
    ale tylko przez max 5 -6 sekund ... pozniej trzeba mu dac ochlonac ;] ( to tyle co wyczytalem z manuala )
    Natomiast ten strobol o ktrym tez wam wspomnialem ( ten co go widzialem pare razy w akcji ) Quasar 15kW potrafi wywalic zabezpieczenie 63A ! ;];]

0
  • #22 01 Wrz 2004 19:39
    Ciaptak
    Poziom 14  

nie no piekne te stroby... :D

a ja juz psialem ze strobola orginalnego ktory ma tylko regulacje czestotliwosci blysku , nie podlaczysz raczej tak zeby migal w rytm

wez sobie techno jakies wysluchaj beat'a i ustaw :D

PS. a na jkich aukcjach widziales??

0
  • #23 08 Wrz 2004 21:45
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #24 09 Wrz 2004 02:38
    djspin
    Poziom 11  

lolodj: hehehe wiem wiem ... ale jak skladasz sprzety .. to pewnie zdaajes sobie sprawe z tego ze organizatorzy bardzo zadko dbaja o odpowiednie zasilanie dla sprzetu ( organizator .. niemylic z tymi co wpraktyce ten sprzet stawiaja) sczeze moowiac to juz pare sztuk robilem i tylko na jednej mielismy porzadna szafke z zasilaniem :( .....
    Pozdrooo ;]

0
  • #25 09 Wrz 2004 16:28
    Ciaptak
    Poziom 14  

taa... ja na rzie tylko z kumplem w budzie robimy(nie smaic sie sprzet mamy dobry), bo niestety tak mlodych ludzi sie nie zatrudnia :(((

nawet placic w budzie nie chca, a sprzet kosztuje.

ale jesli chodzi o zasilanie to my w budzie ledwo ledwo z 2 faz lecimy.

juz nawet z 2 wywala korki jak polowa sprzetu chodzi...

dlatego ciezko mi wyobraic sobie zasilanie duzych imprez

(sama starsza wersja dymiary ma 16A :D, a teraz sa 2...)

0
  • #26 10 Wrz 2004 01:47
    MuNiO
    Poziom 26  

chce ktos strbo 2k ? trzeba tylko palnik kupic :)

0
  • #27 10 Wrz 2004 02:12
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #28 10 Wrz 2004 11:00
    elektrofil
    Poziom 17  

jak tylko będe miał chwile czasu rozbiore fabryczny strobo 1,5 kW i wrzuce wam schemacik. z tego co pamiętam nie ma tam rezystora tylko byczy dławik na zasilaniu i nie tylko w celach przeciwzakłuceniowych. średnia moc/sek to ok.350W kabel się nie grzeje (2,5mm2) na palniku XOP-15. (ok 150PLN)

0
  • #29 12 Wrz 2004 08:39
    shg
    Specjalista techniki cyfrowej

gretzky napisał:
    no jak znajdziesz jakiśrezystor na 1500W no to można zastosować.

I na to się znajdzie patent za niewielkie pieniądze.
    Ludzie zasilają cewki tesli przez grzałki z pralek :D
    Grzałka do wiadra z wodą i jazda!!, tylko co jakiś czas trzeba świeżej wody zalać, ale ile herbaty można zaparzyć :D

0
  • #30 12 Wrz 2004 09:37
    nelik1987

Poziom 31  

[quote="shg] Ludzie zasilają cewki tesli przez grzałki z pralek :D
    Grzałka do wiadra z wodą i jazda!!, tylko co jakiś czas trzeba świeżej wody zalać, ale ile herbaty można zaparzyć :D [/quote]
    Jak zasilać cewkę Tesli grzałką od pralki na czym to polega bo ja chciałem kiedyś budować cewkę tesli ale przeraziło mnie trawo WN tzn cena , czy to można zasilać właśnie grzałka??

0