Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PDH 885 Dalia bęben nie wchodzi na obroty

17 Feb 2010 19:50 1258 6
  • Level 2  
    No i stało się. Zaczęła od wywalania korków, dwukrotnie w czasie cyklu. O ile dobrze zauważyłem to przy każdym przejściu na wirowanie.
    Teraz już całkiem padło wirowanie.
    Programator chodzi, wodę pobiera i oddaje, hydrostat pstryka po dmuchnięciu.
    Silnik w czasie oddawania wody obraca bęben w obie strony. Nigdzie nie zauważyłem nadpalonych styków. Filtr wyczyszczony.

Brak wirowania dokładnie wygląda następująco:
    Po oddaniu wody programator wchodzi na wirowanie, silnik chce wystartować ale bęben nie wchodzi na obroty. Korków już nie wywala ale w tym momencie zaczyna znowu chodzić pompa ale szybciej.
    Kto podpowie co z tym zrobić bo mi stara zaczyna truć:)
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Level 19  
    Spróbuj wymienić kondensator tam jest 32 mikro.I zobacz jaki będzie efekt.

Dodano po 21 [minuty]:

Jeżeli dalej nie będzie wirowania to uszkodzony moduł RMA-130-02.
  • Level 2  
    Jutro powalcze z kondziem:). Dzieki
  • Helpful post
    Level 17  
    Zdarzyło mi się parę razy ,że wiązka przewodów przetarta była o blachę osłaniającą moduł . Sprawdż tam.
  • Level 2  
    No i dupsko z tyłu!
    Wymiana kondensatora nic nie zmieniła. Moduł wygląda ładnie, wszystkie ścieżki nienaruszone. Żadnych śladów przepaleń, kostka przy silniku ładna. Jedyna rzecz, która mnie jeszcze zastanawia to przewód z tyłu silnika z nadpękniętą izolacją ale te dwa przewody w środku wyglądają na dobre.

Dodano po 1 [minuty]:

A gdzie znajduje się płytka regulacji obrotów?

Dodano po 4 [minuty]:

Acha jeszcze jedno! Czy przy podłączeniu kondensatora ważne jest który kabel idzie na jaki styk?
  • Level 2  
    frank 68...jesteś wielki!
    Przetarty kabelek,

WIELKIE DZIĘKI!!!