Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

maluch nie pali

mirek 1 28 Lip 2004 19:36 1929 5
  • #1 28 Lip 2004 19:36
    mirek 1
    Poziom 8  

iskra jest gaznik przeczyszczony paliwo jest filtr paliwa i powietrza nowy ,przerwa na swiecach ustawiona . jak domowym sposobem ustawic zapłon mam bestykowy maluch z 1991 wkuza mnie to autko :oops:

0 5
  • #2 28 Lip 2004 19:40
    Jacko9
    Poziom 15  

91 chyba bez kopułki.
    Cewka lub transformator , dwa kable bezposrednio
    na świece.Bezrozdzielaczowy zapłon.Ustaw na znakach.Wycięcie
    na "palec" ustaw na wysokości kondensatora i włóż aparat.
    Wycięcie obróci się do pionu.Musi działać.

0
  • #3 29 Lip 2004 08:55
    mariuszjank
    Poziom 11  

Auto ustaw na luzie,Włącz zapłon,Kręć kołem zamachowym w prawo ręcznie,Słuchaj kiedy przeskoczy iskra trzask i Zobacz na znaki na pokrywie rozrządu i wycięciu koła ,musi być na pierwszym z chyba 3 znaków ostatni znak 0 st.

0
  • #4 29 Lip 2004 13:09
    Lepus
    Poziom 12  

mirek 1 napisał:
    iskra jest gaznik przeczyszczony paliwo jest filtr paliwa i powietrza nowy ,przerwa na swiecach ustawiona . jak domowym sposobem ustawic zapłon mam bestykowy maluch z 1991 wkuza mnie to autko :oops:

A mnie wkurzają tacy jak Ty. Bez obrazy. A co się dzieje? Nie ma iskry, nie pali? Sprawdź i ustaw jak kolega wyżej radzi, najlepiej ze świecą na wierzchu.

0
  • #5 29 Lip 2004 19:29
    Jacko9
    Poziom 15  

A tak przypadkiem nie grzebałeś w zaworach.
    Jak są ciasne tez nie odpali.
    Napisz dokładnie jaki Masz zapłon.Bezstykowy zapłon w maluchu nie ma
    aparatu zapłonowego.W lewej części komory silnika jest moduł i cewka.

0
  • #6 30 Lip 2004 19:10
    psiemek
    Poziom 21  

Dokładnie i jedyne co sie może powalić w nim to przełamać kabelki od modułu lub odsunąć za bardzo czujnik Halla od koła napędzającego alternator. Na tym kole są magnesiki które dają impulsy do modułu. Odległość między nimi a czujnikiem powinna być jak najmniejsza. Zresztą tym czujnikiem można w minimalnych granicach przestawiać zapłon. Jak jest iskra to nie ma co go ruszać. Fabryka go tak ustawia że nie ma jak się sam przestawić.

0