Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Loewe Calida 72 (brak regulacji jasnosci)

28 Lip 2004 19:40 1995 18
  • Poziom 26  
    Tak jak w temacie, tv dziala bez zarzutu ale brak jest regulacji jasniej\ciemniej. Jest to płyta chyba Q2000 ale nie jestem pewiem.Dzwna sprawa bo spotkalem sie z identycznym uszkodzeniem w tv Loewe Concept 63 (identyczna plyta). W tamty podstawilem wszystkie uklady w czesci cyfrowej i nieudało mi sie znalezc przyczymy.Za wszelkie sugestie bede wdziczny.
  • Poziom 13  
    poddaj Artikel Nr.(musi byc na tabliczce z tylu obudowy) to Ci pomoge
  • Poziom 26  
    ART.NUM 52460 U 17 to to??
  • Poziom 13  
    to jest Chassis C9003, wyciag R383(150ohm) i zobacz czy jest regulacja,
    potrzebuje troche wiecej informacji o tym uszkodzeniu
  • Poziom 26  
    nie bardzo wiem co moge napisac wiecej poprostu nie rozumiem tego rozwiazania. Nie mam pojecia jak jest realizowana ta funkcja i nie wiem jak sie za to zabrac.Podpowiedz mi cos. Miejsce na ten rezystor jest ale fabrycznie nie zamontowano go.

Co moze byc jeszcze wazne.TV po wloczeniu obraz ma dosyc jasny i w ciagu ok 3minut przyciemnia sie.Efekt bardzo podobny jaby gasło żazenie, lecz spowodowane jest to wzrostam napiec na dzialach RGB za wisji.Na poczatku (jak jest obraz jasny) to napiecia ok 80 v ja sie zciemni nap 140-150V.Mo to Ci cos podpowie.
  • Specjalista od sprzętów RTV
    Wymień C546 - 1uF/50V, powinien być przy trafie WN.Zwróć uwagę, że jest to kondesator bipolarny.
  • Poziom 26  
    marck1 napisał:
    Wymień C546 - 1uF/50V, powinien być przy trafie WN.Zwróć uwagę, że jest to kondesator bipolarny.

za za chorobcie nie moge go znalez, z jakimi elementami jest połaczony???
  • Poziom 13  
    o to wlasnie chodzilo,obraz zciemnia sie samoczynnie, wymien C3362 22nF/2kV na PK
    Jeżeli brak C546 to znajdź C549 - 2,2uF/50V i wymień.(inna wersja tego chassis)
  • Poziom 26  
    Znalazlem C546(nie był oznaczony na płycie) jest sprawny.Podmieniłem go ale nic to nie dało.
    A czy reg jasności na OSD jest prawidłowa?(chodzi mi o to czy ją widać), bo może jest żle ustawione napięcie Ug2 - w tym TV jest ono ustawiane w sposób specyficzny.

Rozumię, że kondensator wymieniłeś na bipolarny.
  • Poziom 26  
    Kondensatorek wymieniiłem na bipolarny :).Powiedz mi cos wiecej na temat ug2 (dlaczego specyfcznie ustowione?).Na Osd działa w zakrezie od min do max czyli cyferki przeskakuja.Czy OSD ma swoja oddzielna regulacje jasnosci???
  • Poziom 13  
    wymieniles ten kondesator co mowilem?
  • Poziom 26  
    Lysy22 napisał:
    o to wlasnie chodzilo,obraz zciemnia się samoczynnie, wymien C3362 22nF/2kV na PK

sorki ale gdzieś przeoczyłem Twoj post :oops: . Pytamko 3362? czy 362??
  • Poziom 26  
    Lysy22 napisał:
    3362 na plytce kinola

Znalazłem ten kondensatorek, u mnie był PT 10nF 2KV podstawilem drugi i zamast niego 22nF bez zmian :(

male spostrzezenie:
    W tym TV który miałem na serwise wczesniej (Concept) mial uszkodzone trafo WN po wymianie nie było reg. jasnosci (nie wiem czy była przed uszkodzeniem tr.WN). W tym TV co mam teraz (Calida) tez trafo nie jest oryginalne z tym ze nie jest "swieże"nowe, wyglada jakby pracowało min rok. Oba tv były z niemiec i nie jestem wstanie ustalić co było przyczyną uszkodzenie reg. w obu TV. Moze te uszkodzenia są owiazane z trafem??? Moze ktos dysponuje przebiegiem ktory wystepuje na C546? z tego miejsca sa pobierane informacje do czesci dekodera, moze tu tkwi problem?
  • Poziom 13  
    wg.Art.Nr. orginalne trafo powino byc 276-20695,zamiennik HR6488
  • Poziom 26  
    Jest HR6564 hm... i co dalej???