Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLX-3175FN itp. drukuje cień poprzedniej strony

IWANEQ11 17 Lut 2010 20:37 4163 2
  • #1 17 Lut 2010 20:37
    IWANEQ11
    Poziom 2  

Mam problem z Samsungiem CLX-3175FN. Problem opiszę jak najdokładniej się da (od samego zarania) i liczę na pomoc.

Problem:
    Drukarka drukuje cień poprzednie strony na następnej stronie oraz drukuje poprzeczny szary pas o szerokości ok 4mm. Przy czym ten pas jest zazwyczaj tylko na pierwszej stronie jeśli się drukuje kilka stron na raz. Ponadto ten pas nie pojawia się zawsze w tym samym miejscu. Poniżej dodam wszystkie skany z opowiedzianej przeze mnie historii.

Historia drukarki:
    Drukarkę kupiłem okazyjnie na allegro, która miała przebieg tonera startowego czarnego i po połowie tonerów kolorowych (czyli na start miałem pusty czarny toner i po 50% zapełnienia kolorowych). Znaczące jest tutaj chyba to, że gdy dostałem drukarkę można było zauważyć znaczne zabrudzenia wnętrza drukarki tonerem(tak mi się wydaje, bo czym innym?). Przeczyściłem z zewnątrz, ale w środku nic nie ruszałem bo się niestety nie znam. Drukarkę zacząłem testować.

Na pierwszych wydrukach (strona testowa, raporty i potem moje testowe) Drukarka nie zadrukowywała do końca po bokach. Tak jak to widać na poniższym skanie. Po kilku wydrukowanych stronach. Wszystko wróciło do normy i zadrukowana była już cała strona.

Samsung CLX-3175FN itp. drukuje cień poprzedniej strony Samsung CLX-3175FN itp. drukuje cień poprzedniej strony

Lecz z racji, że moje testowe strony były takie jaki były nie dało się odróżnić elementów (skan tekstu powyżej), nie widziałem, że coś się drukuje w tle. To widać na kolejnych wydrukach poniżej. Wcześniejsza strona zawierała podobną tabelkę.

Samsung CLX-3175FN itp. drukuje cień poprzedniej strony Samsung CLX-3175FN itp. drukuje cień poprzedniej strony

Sprzedawca mnie zapewniał, że pasy znikną po wymianie czarnego tonera, co uczyniłem. Wymieniłem na oryginalny, lecz sytuacja bez poprawy. Do tego załączam jeszcze jeden skan potwierdzający, że czasem pasy drukuje 2 na jednej stronie, nie jest to regularne.

Samsung CLX-3175FN itp. drukuje cień poprzedniej strony

Należy jeszcze wspomnieć, że drukarka drukowała również żółty poziomy pas podobny do tego czarnego, lecz już przestała to robić (wyjąłem i włożyłem jeszcze raz kartridż z tonerem {z czarnym to nie pomaga}).

W czym problem? Czy wpływ ma zabrudzenie drukarki tonerem? Trzeba coś przeczyścić? Przypominam, że jestem laikiem w tych sprawach i przydałoby się wyjaśnianie jak "krowie na rowie". Mam nadzieję, że wszytko opisałem, proszę zadawać pytania, może jednak coś pominąłem.

Ze sprzętu jestem naprawdę zadowolony tylko te wydruki mnie denerwują, bo tak być na pewno nie powinno.

Drukarka jest niby na gwarancji jeszcze, ale to druga historia. Reklamować ją jeżeli ta reklamacja wyjdzie...?

0 2
  • #2 18 Lut 2010 17:14
    dawidsoft
    Poziom 12  

Witam uszkodzony jest pas transferowy, a dokładniej odkleiła się gumowa
    listwa która czyści pas transferowy, miałem podobnie w samsungu CLP 310,
    ja, na twoim miejscu bym reklamował tą drukarkę.

0
  • #3 18 Lut 2010 19:53
    IWANEQ11
    Poziom 2  

Dziękuję za rzeczową odpowiedź.
    Będę próbował reklamować. Tylko mam w tym momencie problem, ponieważ sprzedawca nie odpowiada na moje maile. Lecz mam nadzieję, że się z tym uporam.

Zapobiegawczo spytam: ile kosztuję naprawa takiej usterki? Da się to zrobić samemu czy trzeba do serwisu? Każdy serwis powinien sobie z tym poradzić?

0