Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

USB a zasilacz? -nie działa port USB, może wirus?

17 Lut 2010 21:49 5049 8
  • Poziom 14  
    Mój problem jest trochę skomplikowany postaram się go jak najlepiej opisać. (Komputer jest w pracy u taty i nie mam do niego dostępu wieczorem) Zacznę od specyfikacji komputera: płyta asus kupiona jakis rok temu temu, procesor intel około 2GHz, ddr2 1GB. grafika zintegrowana- komputer biurowy... Windows XP.

Ostatnio system zaatakował złośliwy wirus bad.batalia.f z tego co się orientuje zmieniał nazwy plików programów na takie że antywirus rozpoznawał je jako wirusy i kasował.
    W ten sposób przestało działać kilka programów a także system pokazywał dużo błędów. Zrobiłem naprawianie systemu z płyty i trochę się "uspokoił" jednak niektóre programy dalej nie działają:( a ich foldery zawierają po kilka plików:/
    ale z tym już sie pogodzę te najważniejsze jeszcze są.

Sednem problemu jest to że coś jest nie tak z USB. nie wiem czy to wina starego zasilacz (dwa lata 350W bez firmowy)
    Po tym wszystkim zobaczyłem że nie działa drukarka zainstalowałem ją i nic. nie ma przesyłu przez USB i zmieniałem kabel i nic.
    Działa przez LPT.
    ale zauważyłem że po zainstalowaniu USB i włączeniu pendriva działa i mogę go podłączać i odłączać i jest ok natomiast gdy podłączę bluetooth lub drukarkę nie ma żadnej reakcji i port przestaje działać muszę go ponownie odinstalować i zainstalować i pendrivy czyta.. Czy to może być wina zasilacza? (gdy większy pobór prądu odłącza port czy cos..?)

Bardzo proszę o pomoc.
    Nie mogę przeinstalować systemu z powodu wielu programów zainstalowanych...
  • Admin grupy komputery
    Drukarka korzysta z własnego zasilania, więc tu nie szukałbym problemu.
    Możesz jedynie sprawdzić podłączając ją innym, krótszym kablem USB.

Skoro miałeś pozmieniane nazwy plików, więc mogło i zmienić nazwy sterowników.
    Pobierz i zainstaluj ponownie, wszystkie możliwe sterowniki płyty gł.
    Sprawdź też plik USBPORT.SYS w folderze c:/windows/system32/drivers/ - ten, po części odpowiada za prędkość przesyłu danych w portach USB.
  • Poziom 10  
    ja mam podobny problem na starszym komputerze pewnego razu nagle przestalo dzialac przednie usb a tylnie dziala bez zarzutow jakie jest przyczyna nie mam pojecia
  • Poziom 14  
    Sprawdziłem jest ten plik nie wygląda na zmodyfikowany... drukarka działa z inymi komputerami na tym samym kablu. Sterowniki już instalowałem i nic...

drukarka nie działą ani z tyłu ani z przodu.
    pendrivy działają...
  • Poziom 14  
    Jeśli masz możliwość to podłącz inną drukarkę po USB inny model i ją zainstaluj jeżeli ta zadziała to będzie znaczyło że jest problem z sterownikami twojej drukarki lub konfiguracją może to być spowodowane działaniem tego wirusa.

Możesz spróbować w menadżerze urządzeń odinstalować wszystkie uniwersalne kontrolery USB a następnie główne koncentratory USB. Potem wyłączyć i włączyć komputer i sterowniki zostaną ponownie zainstalowane.
    Wiele razy mi to pomogło w komputerach w których komputer zgłaszał błędy i problemy z urządzeniami USB

A zaglądałeś do menadżera urządzeń z podłączoną niedziałającą drukarką?

Jeśli to nie pomoże to najprościej by było wyczyścić cały dysk z partycją systemową do zera usunąć z niego partycję odłączyć ewentualne inne dyski i pamięci masowe i postawić system od nowa zainstalować dobry ( płatny ) antywirus noże być wersja 30 dniowa i skopiować ponownie na dysk uprzednio zachowane dokumenty bazy danych czy inne potrzebne pliki.

Można próbować naprawić błędy powstały w systemie zwłaszcza zrobione przez wirusy ale bywa to skomplikowane i czasochłonne
  • Poziom 14  
    Ze sterownikami od USB już próbowałem odinstalowałem wszystko i jeszcze raz i nie działa. Od płyty też już instalowałem na nowo. System skanowałem i miałem Kasperskiego a później z lapotopa skanowałem Avastem i już jest czysto ale z drukarką dalej jest to samo.

Gdy włączam drukowanie plik napisane jest że drukowanie i np 2Mb/2Mb że już wysłane czy załadowane i dalej nic, z innymi komputerami drukarka działa...

Oprócz tej drukarki port przestaje działać także po podłączeniu bluetootha także to nie jest chyba wina sterowników drukarki?

W biosie wszystko wygląda OK....
  • Poziom 14  
    Tak jak pisałem wcześniej pozostało zamiast się męczyć wgrać system od nowa, a jeśli idzie o wirusy to część jest praktycznie nieusuwalna jak się już zagnieżdża w systemie.
    Wyjmowanie dysku i skanowanie plików w innym komputerze ma tylko sens dla dysków bez windy bo wirusy a zwłaszcza trojany są niewidoczne przy wyłączonym systemie część z nich świetnie się ukrywa w przywracaniu systemy a stamtąd nikt ich nie usunie.
  • Poziom 14  
    Udało się! USB działa, zainstalowałem ponownie service packa i wszystko jest już OK!

Dziękuję za uwagę i pomoc w rozwiązywaniu problemu, temat zamykam.