Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Seicento 1.1mpi sporting 2001

iwan2222 17 Feb 2010 22:10 5100 6
    iwan2222
    Level 2  
    Witam wszystkich, ktorzy moga mi pomoc,
    przypadkowo zostalem wlascicielem Seicento 1.1 mpi. Auto jest niesprawne i postaram sie opisac co sie dzieje i jakie objawy wystepuja.
    1. Silnik odpalil i na wolnych obrotach ladnie pracowal, wkrecal sie na obroty, problem pojawial sie po wrzuceniu biegu- objaw: szarpanie auta i gasniecie. Po przegazowniu i szybkim puszczeniu gazu auto gaslo. Byl moment ze przejechalem autem okolo 15 km bez najmniejszego problemu, jednak ponownie pojawilo sie szrpanie i gasniecie, a co najgorsze terz nie chce nawet odpalic!!!!
    2. Wymienilem pompke paliwa i czujnik polozenia walu- czesci kupilem nowe!
    Po tym zabiegu auto odpalilo, jednak po 10 minutach zgaslo i znow nie chce odpalic.
    -Prosze o podpowiedz i pomoc co mam zrobic i gdzie zajrzec.
    Zaznacze jeszcze ze jestem zielony w dziedzinie motoryzacji i moje pytania moga byc dziwne.
    Michu10
    Level 32  
    Jesteś zielony w tej dziedzinie , kto sugerował tobie wymianę pompy paliwa wraz z czujnikiem wału? Było to sprawdzone konkretnie, jeśli wszytko na to wskazywało, to trzeba było by prześledzić instalację , sprawdzić impulsy na wtryski, cewki tak na początek.
    iwan2222
    Level 2  
    Masz racje ze tak powinno byc zrobione, jednak kolejny problem jaki jest to fakt ze nie mieszkam w Polsce i troche trudno tu o dobrego mechanika, za to jest bardzo wielu "wymieniaczy" ktorzy chca sie uczyc za moje pieniadze.
    Co do czujnika polozenia walu to wymienilem go z powodu tego iz przewod byl przytarty i sadzilem ze moze powodowac jakies zwarcie!!!
    Iskra byla sprawdzana i jest.
    Michu10
    Level 32  
    Iskra jest, paliwo jest nic do zagadania mu nie brakuje, no może jeszcze powietrza :D, zrób na początek diagnostykę tego wtrysku IAW, niby takie Seicento ale obawiam się że nie do naprawy w domowym zaciszu
    iwan2222
    Level 2  
    Szczerze mowiac, coraz bardziej zdaje sobie sprawe z tego ze trudno bedzie naprawic auto pod domem.
    Gdyby sytuacja miala miejsce w Polsce napewno nie probowalbym tego robic sam, tylko bym zaprowadzil do mechanika. Jednak za granica mechanicy sie cenia i tak jak pisalem wczesniej oni powinni nazywac sie "wymieniacze" a nie mechanicy- poniewaz najlatwiej jest im mowic- wymien to i tamto a jak dalej nie dziala to jeszcze musisz wymienic cos!!! A w taki sposob to taniej i latwiej kupic inne auto.
    Ale ja uparlem sie na tego Seja i chce go odpalic!!!
    Czekam na podpowiedzi....
    długass
    Level 11  
    Mam podobny problem ale, u mnie jest tak że jak mam niski poziom paliwa w baku to zaczyna szarpać, zatankuję zbiornik do pełna to pierwsze 300km jeździ bez problemu. Później jak paliwa ubywa w zbiorniku i ma się zapalić za chwilę rezerwa to zaczyna szarpać, dusić się szczególnie przy ruszaniu. Podejrzewam że jest to filtr paliwa tylko jak już się rozpędzi to spoko można jechać 100kmh i więcej; Problem się kończy przy jeździe szybszej nawet przy wyprzedzaniu. Może miał ktoś taki problem?
    Pirat7993
    Level 11  
    iwan2222 wrote:
    Witam wszystkich, ktorzy moga mi pomoc,
    przypadkowo zostalem wlascicielem Seicento 1.1 mpi. Auto jest niesprawne i postaram sie opisac co sie dzieje i jakie objawy wystepuja.
    1. Silnik odpalil i na wolnych obrotach ladnie pracowal, wkrecal sie na obroty, problem pojawial sie po wrzuceniu biegu- objaw: szarpanie auta i gasniecie. Po przegazowniu i szybkim puszczeniu gazu auto gaslo. Byl moment ze przejechalem autem okolo 15 km bez najmniejszego problemu, jednak ponownie pojawilo sie szrpanie i gasniecie, a co najgorsze terz nie chce nawet odpalic!!!!
    2. Wymienilem pompke paliwa i czujnik polozenia walu- czesci kupilem nowe!
    Po tym zabiegu auto odpalilo, jednak po 10 minutach zgaslo i znow nie chce odpalic.
    -Prosze o podpowiedz i pomoc co mam zrobic i gdzie zajrzec.
    Zaznacze jeszcze ze jestem zielony w dziedzinie motoryzacji i moje pytania moga byc dziwne.

po kazdej zmianie czujnika komputer trzeba zresetowac , inaczej nic to nieda i
    jak masz możliwośc to podmień czujnik temperatury wody