Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RV-4050R Problem ze stereo

dwadi 18 Lut 2010 01:17 882 5
  • #1 18 Lut 2010 01:17
    dwadi
    Poziom 2  

Hej zakładam nowy wątek znalazłem niby rozwiązanie problemu, ale niestety napis stereo dalej pulsuje po kręceniu w cewce FM DET, takiej koloru yellow ;-) raz niby udało się go uzyskać (stereo) jednak po przełączeniu na inny kanał znowu klops, potem za radą innego tematu kombinowałem z FM IF jedank też nic, kombinowałem też w głowicy MITSUMI kręcąc w cewce i dalej nic... w mono wszystko śmiga jednak uszy chcą stereo ;-) dzięki za pomoc i sugestie.

Proszę poprawić temat i treść postu.
    Regulamin pkt. 8.2, 15, 11.
    GM

0 5
  • #2 18 Lut 2010 02:18
    dybas
    Poziom 37  

Znajdź potencjometr od pętli synchronizacji stereodekodera i ustaw w połowie zakresu zaskoku STEREO. Doprowadź obwody głowicy do stanu wyjściowego.

0
  • #3 18 Lut 2010 02:27
    dwadi
    Poziom 2  

wiesz nie jestem w tym orłem... głowica jest w stanie pierwotnym oznaczyłem pozycje pierwotną, a co do detektora to juz nie wiem jak to zrobić czy to ona czy coś innego znajduje się nad podobną cewką do AM, jak rozumiesz połowę zeskoku? cewka kręci się w prawo i w lewo poniżej pierwotnej pozycji stereo zanika, po prawej strony cewki jest ogranicznik udało mi się na ten wspomniany moment złapać stereo prawie czy koncu czyli przy tym ograniczniku czyli rozumiem mam kręcić zgodnie z ruchem wskazówek zegara czy przeciwnie (patrząc od pozycji pierwotnej)

Proszę poprawić treść postu. Zdania zaczynamy wielkimi literami.
    Regulamin pkt. 8.2, 15.
    GM

0
  • #4 18 Lut 2010 13:15
    dybas
    Poziom 37  

Jaki tam jest stereodekoder? AN7470? Jeśli tak, regulacja jest potencjometrem montażowym na 6 wyprowadzeniu. Regulujesz i patrzysz na wyświetlacz. W pewnym zakresie STEREO powinno "zaskoczyć", potem gaśnie. Ustawiasz w położenie środkowe zakresu pracy w STEREO.

0
  • #5 18 Lut 2010 14:12
    dwadi
    Poziom 2  

Niestety tego układu nie znalazłem :( jest tam inny nad którym jest chyba to cewka z oznaczeniem FM IF

0
  • #6 18 Lut 2010 19:36
    dybas
    Poziom 37  

To nie ten. Podaj symbole układów z całej okolicy.

0