Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Toledo 1,6 KAT 94r. kontrolka oleju i cieczy chłodzącej

18 Feb 2010 01:55 4765 8
  • Level 2  
    Witam. ;)
    Mam problem, byłem dziś u mechanika z powodu stale świecacych się kontrolek, mianowicie od oleju i cieczy chłodzącej. Wyczepiał wszystkie czujniki a na liczniku kontrolki nadal sie paliły. Podczas jazdy kontrolki się ciągle palą, gasną dopiero po jakimś dłuższym czasie (POZIOM OLEJU I CIECZY CHŁODZĄCEJ JEST W NORMIE). Obroty silnika na zimnym, to ok 1,5 tys. na min. a na ciepłym 2 tys. obr na min... Co to moze być ?
    Pozdrawiam.
  • Level 24  
    gdzies jest zwarcie byc moze ze w okolicach licznika
  • Level 2  
    a czy to moze byc tez przyczną zbyt dużych obrotów ?
  • Level 24  
    nie sądze aby obroty mialy związek z tymi kontrolkami
    stan takich obrotów moze miec wpływuszkodzona gumowa podstawa pod monowtryskiem, lub uszkodzony nastawnik biegu jałowego
    sprawdz tez czy nie ciągnie fałszywego powietrza oraz czy przepustnica jest czysta
  • Level 2  
    a nie moze byc tak ze sa czujniki od wody popsute i komputer widzi ze jest silnik zimny i chodzi na ssaniu ? chociaz 2 tys obr na ssanie to za duzo
  • Level 1  
    Mam ten sam problem, oddałem auto do warsztatu i powiedzieli że jakiś układ scalony padł, najprawdopodobniej podczas mrozów. Układ jest raczej niedostępny wiec zamawiam cały licznik. Mam nadzieję że pomoże :D
  • Level 9  
    Witam mam taki problem licznik nie mierzy mi przejechanej odległości jest to licznik
    z seata Toledo 94r. 1.6 benzyna mam na oku pewien licznik tylko ze od dizla
    wiec jest trochę inny czy jest możliwość przełożenia mechanizmu?
    Jak wymontować licznik w seacie bo nie mam za bardzo pojęcia
  • Level 11  
    jeśli pala sie kontrolki ciś. oleju i cieczy cały czas . wine ponosi rozlany kondensator w zegarach . koszt kondensatora to około 1 zeta jeśli ktoś choć trochę kuma lutowanie i wyjęcie licznika to sam sobie poradzi przerabiałem ten temat w swoim tolku :))

Dodano po 1 [minuty]:

misiek12394 wrote:
    Witam mam taki problem licznik nie mierzy mi przejechanej odległości jest to licznik
    z seata Toledo 94r. 1.6 benzyna mam na oku pewien licznik tylko ze od dizla
    wiec jest trochę inny czy jest możliwość przełożenia mechanizmu?
    Jak wymontować licznik w seacie bo nie mam za bardzo pojęcia

poszukaj w necie SEAT TOLEDO CLUB tam znajdziesz odpowiedz
  • Level 1  
    witam morze koledzy będą wiedzieć gasze toledo gasze swiatła wyjmuje kluczyk i swieci sie oswietlenie zegarów kontrolka swiateł oswietlenie tablicy tylnej i prawe swiatło tylne